Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

80 tonnas ledus pārtaps ledus skulptūrās

  • JELGAVA 25. reizi aicina uz Ledus skulptūru festivālu. No 2. līdz 4. februārim notiks 25. starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Jubilejas gadā darbus veidos 32 tēlnieki no 11 valstīm, izmantojot kopumā 80 tonnas ledus. FOTO: JELGAVA.LV

Festivāla ledus kūst lēnāk

No 2. līdz 4. februārim Jelgavā notiks Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, un konkursanti Pasta salā jau iedzīvina savus skiču darbus ledus skulptūrās. Šogad festivāls notiek 25. reizi un tajā piedalās tēlnieki no Ukrainas, Indonēzijas, Argentīnas, Latvijas, Nīderlandes, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Mongolijas, Apvienotās Karalistes un Spānijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītāja vietnieks Ivars Pirvics skaidro, ka tēlnieki strādā slēgtās teltīs, lai pasargātu savus darbus no laikapstākļu ietekmes. Saule, vējš un lietus veicina ledus skulptūru kušanu. Sinoptiķi nedēļas nogalē Jelgavā sola atkusni ar temperatūru līdz plus sešiem grādiem. Organizatori norāda, ka sagādātais ledus kūst lēnāk nekā parastais, jo tiek izmantots no destilēta ūdens speciāli saldēts ledus bez gaisa burbuļiem. Tas ir kristāldzidrs un, pateicoties saldēšanas tehnoloģijai, kūst lēnāk. Komandu skulptūru izveidē mākslinieki izmanto divas tonnas ledus, bet katra individuālā skulptūra taps no tonnas smaga ledus bloka.

Komandu skulptūras dalībniekiem bija jāpabeidz līdz trešdienas vakaram, bet no ceturtdienas pusotru dienu tēlnieki strādās arī pie individuālo skulptūru izveides.

Līdztekus konkursa skulptūrām festivāla apmeklētāji Pasta salas teritorijā un Jāņa Čakstes bulvārī varēs apskatīt arī citus ledus objektus – ledus bāru, ledus pirti, foto skulptūras, ledus atrakcijas un spēles. Šie darbi festivālam tika izgatavoti iepriekš un glabājās saldētavā. Tie apskatei tiks izvietoti no 1. februāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novērtēt konkursa ledus mākslas darbus un redzēt to autorus, pilsētniekiem un citiem festivāla viesiem būs iespēja 2. februārī. Festivāla teritorija būs atvērta no pulksten 18 līdz 22. Savukārt 19.30 notiks festivāla svinīga atklāšana un tiks apbalvoti arī konkursa laureāti. Pirmajā festivāla dienā apmeklētājus priecēs uguns šovs, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, kā arī “Triānas parks” un “Musiqq”.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.