Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aizdevums internetā – kas jāņem vērā?

Ir pagājuši tie laiki, kad ar zelta rotaslietām un dokumentiem rokassomiņā nācās doties pie vairākām bankām, pārbaudot dažādas aizdevumu iespējas. Mēs dzīvojam straujas digitalizācijas laikmetā, kad viss, sākot ar pārtikas pasūtīšanu un beidzot ar konsultācijām pie ārsta, ir pieejams tiešsaistē. Līdzīgi arī aizdevumu noformēšana ir krasi vienkāršota, ieviešot tiešsaistes aizdevumu pieteikšanās procesu, vēlamā aizdevuma summa var tikt ieskaitīta kontā tikai ar viena klikšķa palīdzību.

Kas ir aizdevumi internetā?

Aizdevums internetā ir jauna tendence, kas kļūst arvien populārāka. Tiešsaistes aizdevumi parādījās kopš interneta parādīšanās. Tomēr tikai daži aizdevēji pilnībā pārgāja uz tiešsaistes aizdevumiem, bet citi joprojām pieprasīja, lai pieteikuma iesniedzēji fiziski ierastos novērtēšanas procesa veikšanai. Tā kā pandēmija ierobežoja došanos ārā cilvēkos, cilvēki deva priekšroku tūlītēju aizdevumu un patēriņa kredītu noformēšanai tiešsaistē, atrodoties mājās. Viss process, sākot no pieteikšanās aizdevuma saņemšanai līdz pat iemaksu veikšanai un aizdevuma slēgšanai, notiek tiešsaistē. Šobrīd ļoti populāri ir nebanku kredīti, kurus piedāvā alternatīvie aizdevēji.

Aizdevums internetā – priekšrocības

Tiešsaistes aizdevēji, kā arī bankas un sabiedrības piedāvā tiešsaistes aizdevumu pieteikumus. Pieteikumi ir ērti pieejami 24 stundas diennaktī, tāpēc Jūs neierobežo klātienes darba laiks. Turklāt ir maz fizisku dokumentu, jo visi dokumenti tiek augšupielādēti elektroniski.

Iesniedzot pieteikumu tiešsaistē, var arī viegli pārbaudīt, vai atbilstat prasībām, un Jūs varat apskatīt aizdevumu nosacījumus dažādās finanšu iestādēs, pirms izlemt, kuru aizdevumu vēlaties saņemt. Piemēram, ja interesē aizdevums vairāku kredītu konsolidācijai, iespējams ātri salīdzināt trīs vai četrus dažādus tiešsaistes aizdevumus, lai noskaidrotu, kurš no tiem ir vislabākais variants Jūsu mērķiem.

Apskatīsim citas tiešsaistes aizdevumu priekšrocības:

  • Ātrāks apstiprināšanas laiks. Tiešsaistes apstiprināšanas procesu var veikt dažu minūšu vai dažu dienu laikā, un atkarībā no aizdevēja, nauda kontā var nonākt jau tajā pašā dienā vai nākamajā darba dienā.
  • Piekļuve 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā. Jūs varat aizpildīt tiešsaistes aizdevuma pieteikumu jebkurā diennakts laikā.
  • Izvairīšanās no fizisku filiāļu apmeklēšanas. Dzīvojot tālu no klātienes filiāles, aizdevums internetā var būt pieejamākā izvēle.

Kā pieteikties aizdevumam internetā?

1. Nosakiet savu atbilstību

Pirms pieteikties aizdevumam internetā, ir svarīgi saprast un izpildīt atbilstības kritērijus. Atbilstības prasības dažādiem aizdevējiem var atšķirties, taču kopējie faktori ir vecums, ienākumi, kredītvērtējums un nodarbinātības statuss.

2. Izpētiet aizdevējus

Izpētiet dažādus tiešsaistes aizdevējus un finanšu iestādes, kas piedāvā patēriņa kredītus. Salīdziniet procentu likmes, aizdevuma noteikumus un klientu atsauksmes, lai izvēlētos cienījamu aizdevēju, kas atbilst Jūsu vajadzībām.

3. Sagatavojiet nepieciešamos dokumentus un atbildes uz jautājumiem

Personu apliecinošs dokuments, adrese, ienākumi un nodarbinātība ir daži no izplatītākajiem dokumentiem, ko pieprasa aizdevēji. Tomēr, lai izvairītos no nogurdinošas dokumentu kārtošanas, varat meklēt tādus aizdevējus, kas piedāvā 100% pieteikumu iesniegšanas procesu online tūlītējam patēriņa kredītam.

4. Aizpildiet tiešsaistes pieteikumu

Kad esat izvēlējies aizdevēju, apmeklējiet tā tīmekļa vietni un atrodiet tiešsaistes aizdevuma pieteikuma veidlapu. Precīzi aizpildiet nepieciešamo informāciju.

5. Nosūtiet pieteikumu

Pirms pieteikuma nosūtīšanas rūpīgi pārskatiet pieteikumu. Jebkuras neatbilstības vai kļūdas var aizkavēt apstiprināšanas procesu.

6. Pārbaude un apstiprināšana

Pēc pieteikuma saņemšanas aizdevējs pārbaudīs Jūsu informāciju un novērtēs atbilstību. Šis process var ietvert kredītu pārbaudi un ienākumu pārbaudi.

7. Kredīta piedāvājuma līguma nosūtīšana

Rūpīgi izlasiet aizdevuma līgumu, lai saprastu procentu likmi, atmaksas noteikumus un visas saistītās maksas. Ja piekrītat noteikumiem, pieņemiet aizdevuma piedāvājumu, parakstot to ar elektronisko parakstu.

8. Saņemiet līdzekļus

Kad esat pieņēmis aizdevuma piedāvājumu, aizdevējs izmaksās līdzekļus tieši Jūsu bankas kontā. Izmantojiet tos paredzētajam mērķim un izvairieties no izšķērdības.

Būtiski aspekti, izvēloties aizdevēju

  1. Reputācija sabiedrībā

Tā vietā, lai nejauši izvēlētos aizdevēju no Google meklētāja, nedaudz papētiet, lai atrastu aizdevēju ar labu reputāciju. Izlasiet atsauksmes tiešsaistē un aprunājieties ar draugiem, ģimenes locekļiem un kolēģiem, ja tie kādreiz ir ņēmuši aizdevumu.

  1. Ieteikumi no ekspertiem, kuriem uzticaties

Ja esat nolēmis iegādāties īpašumu, aprunājieties ar nekustamā īpašuma aģentu. Tā kā viņi darbojas šajā nozarē, viņiem, iespējams, ir daži zināmi aizdevēji, ar kuriem viņiem patīk strādāt vislabāk. Jūsu aģents var sniegt papildu informāciju par to, kurš no tiem būtu piemērots Jūsu personīgajai situācijai.

  1. Piedāvātie aizdevumu produkti

Daži aizdevēji piedāvā plašu aizdevumu klāstu, bet citi koncentrējas tikai uz dažiem. Parasti šo informāciju var atrast uzņēmuma tīmekļa vietnē.

  1. Procentu likmes

Vēl viens būtisks elements, kas jāņem vērā, izvēloties aizdevēju, ir procentu likme. Tā kā kredīta atmaksa var ilgt vairākus gadus, augstas likmes var radīt liekus lielākus izdevumus.

  1. Citas samaksas

Palūdziet aizdevējiem aprēķināt detalizētu maksu aprēķinu, ko varat salīdzināt ar citiem aizdevējiem. Iespējams, redzēsiet, ka kādam no tiem ir nedaudz zemākas komisijas maksas nekā citiem, kas ļaus ietaupīt naudu slēgšanas brīdī.

  1. Aizdevuma procesa ilgums

Pirms izvēlaties aizdevēju, pajautājiet, cik ilgs ir bijis vidējais aizdevuma process pēdējo sešu mēnešu laikā. Ja tas pārsniedz astoņas nedēļas, varat turpināt meklēt tādu, kas varētu ātrāk noslēgt aizdevumu un nodrošināt finanses ātrāk, ja vien Jums tas ir svarīgi.

  1. Klientu apkalpošanas pieeja

Aizdevuma izsniegšanas process ir pietiekami stresains, tāpēc izvēlieties tādu aizdevēju, kas raiti atbild un ir pieejams. Tādu, kas izskaidro visu informāciju Jums saprotamā valodā, it īpaši, ja to darat pirmo reizi. Piemēram, patēriņa kredīts bez ķīlas un hipotekārais kredīts ir divi dažādi aizdevuma veidi un sākumā jums varētu būt grūti saprast atšķirību.

Padomi, kā sekmīgi iesniegt pieteikumu tiešsaistē

1. Pārbaudiet savu kredītvērtējumu: Pirms pieteikuma iesniegšanas pārbaudiet savu kredītvērtējumu un novērsiet visas neatbilstības vai problēmas. Augstāks vērtējums nodrošina labākus aizdevuma nosacījumus.

2. Salīdziniet vairākus aizdevējus: Salīdziniet vairāku aizdevēju piedāvājumus, lai atrastu izdevīgākos noteikumus un procentu likmes.

3. Izlasiet sīkā drukāto informāciju: Izprotiet piedāvātā aizdevuma līguma noteikumus un nosacījumus. Pievērsiet uzmanību procentu likmēm, maksām un atmaksas grafikam.

4. Aizņemieties gudri: Aizņemieties tikai tik lielu summu, kas nepieciešama, lai segtu neatliekamos izdevumus.

5. Uzturiet saziņu: Sazinieties ar aizdevēju visā pieteikuma iesniegšanas procesā. Nekavējoties sniedziet jebkādu papildu informāciju, ko aizdevējs var pieprasīt.

Personīgo finanšu pasaulē aizdevumi ir fascinējoši instrumenti, kas spēj virzīt cilvēkus uz sapņiem. Tie var būt vārti uz iespējām, kas ļauj cilvēkiem turpināt izglītību, uzsākt uzņēmējdarbību vai sasniegt nozīmīgus pagrieziena punktus. Tomēr aizdevumi iemieso stāstu par iespējām un piesardzību. Tie prasa rūpīgu pārdomu un atbildību.

Ja tomēr nav izdevies iekrāt nepieciešamo finansējumu saviem mērķiem un ģimene nevar sniegt finansiālu atbalstu, aizdevums interntā var būt opcija, ko apsvērt, taču esiet gudri un izvērtējiet savas iespējas regulāri atmaksāt aizdevumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.