Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aizvadītajā nedēļā strauji kāpusi elektroenerģijas cena

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas, kā arī Baltijas tirdzniecības apgabala vidējā elektroenerģijas cena strauji kāpa, aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visaugstākā elektroenerģijas cena starp Baltijas valstīm aizvadītajā nedēļā bija Lietuvā, kur, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, tā kāpa par 76% un bija 178,17 eiro par megavatstundu (eiro/MWh). Latvijā elektroenerģijas cena pieauga par 73%, sasniedzot 174,91 eiro/MWh, savukārt Igaunijā elektroenerģijas cena bija 156,72 eiro/MWh, kas ir kāpums par 55%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. 

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cena pieauga par 49% līdz 151,04 eiro/MWh.

“Latvenergo” skaidro, ka aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenu pieaugumu galvenokārt radīja energoproduktu cenu kāpums, naftas cenai pieaugot par 21%, dabasgāzes cenai – par 104%, bet ogļu cenai – par 95%, turklāt vēja elektrostaciju izstrāde “Nord Pool” reģionā kritās par 28%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot ar nedēļu iepriekš, “Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš samazinājās līdz 9019 gigavatstundām (GWh), savukārt izstrādes apjomi pieauga līdz 9875 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 2% līdz 574 GWh. Latvijā kopā tika patērētas 148 GWh elektroenerģijas, kas ir par 1% mazāk nekā nedēļu iepriekš. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 4% līdz 166 GWh, bet Lietuvā patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 260 GWh.

Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde pieauga par 2%, tika saražotas 360 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 11% līdz 133 GWh, Igaunijā ražošanas apjomi kāpa par 54% līdz 152 GWh, kamēr Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 75 GWh, kas bija par 28% mazāka nekā iepriekšējā nedēļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 90%, Igaunijā – 92%, bet Lietuvā – 29%. Baltijas valstīs tika saražoti 63% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.