Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apkures sistēmas izvēle – Kas būtu jāņem vērā?

Kad pienācis laiks domāt par efektīvas un ilgtspējīgas apkures sistēmas uzstādīšanu savā mājoklī, apskatot iespējas, var gadīties apjukt. Kā zināt, kuru no pieejamiem variantiem izvēlēties? Jāsāk, protams, ar iespējamo risinājumu salīdzināšanu.

Cietā kurināmā apkures katli

Labi zināmi ir cietā kurināmā (malkas, kokskaidu brikešu) apkures katli. Būtiska šāda risinājuma priekšrocība ir salīdzinoši zemās izmaksas. Jārēķinās arī ar trūkumiem – lai apkures sistēma strādātu efektīvi un droši, tai vajadzīga regulāra uzraudzība. Piemēram, ziemas laikā var nākties ik pa dažām stundām papildināt apkures katlu ar malku vai briketēm.

Granulu apkures katli

Ja vēlaties lielāku autonomiju, iespējams, granulu apkures katls būs Jums piemērotāka izvēle. Svarīgākie aspekti, kam pievērst uzmanību, izvēloties šādu risinājumu, ir apkures sistēmas komplektācija, kurināmā tips, sistēmas apkopes veids un biežums.

Būtiskākie granulu apkures katlu plusi – salīdzinoši zemas kurināmā izmaksas, kā arī sistēmas autonomijas iespējas. Mīnusi – specifiskas prasības attiecībā uz kurināmā uzglabāšanu, kā arī bieža apkures katla tīrīšana.

Elektriskā apkure

Šis tiek uzskatīts par drošāko un vienkāršāko risinājumu. Tomēr, lai arī pati uzstādīšana nav sarežģīta un dārga, apkures izmaksas var būt salīdzinoši augstas. Tādēļ šis variants vairāk piemērots ēkām, kur vajadzīga īslaicīga apkure, piemēram, vasaras mājām.

Siltumsūkņi

Vēl viens variants ir siltumsūkņi. Tie pieejami dažādos variantos, taču par Latvijas klimatiskajiem apstākļiem vispiemērotāko risinājumu tiek uzskatīts zemes siltumsūknis. Jārēķinās gan, ka tā iegāde un uzstādīšana var izmaksāt līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro, tomēr, ja meklējat efektīvu ilgtermiņa risinājumu, šis ieguldījums katrā ziņā atmaksāsies.

Kuram apkures veidam dot priekšroku? Tas, bez šaubām, ir individuāli vērtējams jautājums. Ja trūkst pārliecības par piemērotāko izvēli, konsultējieties ar speciālistiem. Gan labākos padomus, gan apkures sistēmas atradīsiet Videstehnika.lv. Šis būvmateriālu veikals piedāvā arī citus risinājumus mājokļa labiekārtošanai – siltināšanas materiāli, kokmateriāli, santehnikas un kanalizācijas risinājumi ir tikai daļa no visa plašā piedāvājuma. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk www.videstehnika.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.