Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar ko atškiras kafijas kapsulas, tabletes un spilventiņi?

Iespējams, ka kāds no jums pašlaik apsver domu iegādāties kafijas aparātu vai jau ir nolēmis par to, kas ir svarīgākais – pēc iespējas vienkāršāka kopšana. Ja nevēlaties domāt par biezumiem, ko aiz sevis atstāj katra svaigi pagatavotā kafijas tasīte, tad jums būtu jāizvēlas kafijas kapsulas, tabletes vai spilventiņi. Ar ko tie atšķiras?

Pirmkārt, sagrausim mītus
Pastāv viedoklis, ka kafijas kapsulās, tabletēs vai spilventiņos izmantojamā kafija ir zemas kvalitātes. Tomēr tas tā nav. Slēgtos iepakojumos tiek safasēta jau malta, augstas kvalitātes arabikas, robusta vai to maisījuma kafija. Daži kafijas spilventiņi vai kapsulas var būt ar piegaršām, piemēram, vaniļas, karameles, šokolādes u.c. Iespējams izvēlēties arī konkrēta reģiona kafiju, jo kafijas krūmu augšanas vietai ir liela nozīme garšai: no saldās Latīņamerikas, augļainās Āfrikas vai zemjainās Āzijas. Atliek tikai eksperimentēt un degustēt – tādējādi izveidosiet savu iecienītāko kafijas paleti.

Kafijas kapsulas
Tie ir ar alumīniju pārklāti iepakojumi, kuru iekšpusē atrodas kafija. Kafijas kapsulas izmantojamas tikai kapsulu kafijas aparātos. Jāpērk arī tā paša ražotāja kafijas aparāts, gan kapsulas, jo to darbības princips ir pilnībā noslīpēts. Piemēram, ja jums ir NESCAFÉ® Dolce Gusto® kafijas aparāts, tad vislabāk ir izmantot NESCAFÉ® Dolce Gusto® kafijas kapsulas. 
Kafijas kapsulas piedāvā plašu espresso, gan kafijas dzērienu ar pienu piedāvājumu, kā jau minējām, iespējamas karameles, šokolādes vai citas piegaršas. Viena kapsula – vienai kafijas tasītei (dzērieniem ar pienu izmantojamas divas kapsulas, jo vienā ir piena pulveris, otrā – kafija). Pēc pagatavošanas, iepakojumu varat vienkārši izmest.

Kafijas spilventiņi
Tie ir apaļas formas kafijas spilventiņi, kuros iekšā ir apmēram 7 grami kvalitatīvas kafijas, kas apklāti ar filtru papīru. Kafijas spilventiņi ir mīkstāki nekā kafijas tabletes, tāpēc kafijas pagatavošanai nav vajadzīgs liels spiediens. Kafijas izvēle arī ir plaša: latte, espresso, latte machiato, cappuccino utt. Vienu kafijas spilventiņu iespējams izmantot tikai vienu reizi. Spilventiņi domāti tikai spilventiņu, pusautomātiskajiem vai pilnībā automātiskajiem aparātiem.

Kafijas tabletes
Precīzi izveidotas un kārtīgi saspiestas, ovālas tabletes ar izturīgu filtra papīru. Kafijas tabletes forma un saspiešana nodrošina intensīvu un izteiktu kafijas garšu, tāpēc tabletes ir domātas īstiem espresso cienītājiem. Kafijas tabletes tiek izmantotas pusautomātiskajos kafijas aparātos, savukārt to priekšrocība ir tā, ka tās atvieglo darbu un pasargā kafiju no ūdeņainas garšas. Visbeidzot, nevajadzēs piepūlēties visu kārtojot, jo pēc pagatavošanas tableti vienkārši ir jāizmet.
Katrs kafijas aparāts tiek izgatavots tā, lai kafija tiktu pagatavota visdažādākajos veidos, atbilstoši kafijas cienītāju gaumei. Tāpēc mums atliek tikai izmēģināt un izvēlēties savu variantu – kafijas kapsulas, tabletes vai varbūt spilventiņus.  

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.