Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atbildīga braukšana ar velosipēdu: mācām savus bērnus!

Velosipēds ir viena no pievilcīgajiem transportlīdzekļiem, kas palīdz ātri pārvarēt lielus attālumus, turklāt, ar tā palīdzību iespējams patīkami atslābināties uz uzlabot ķermeņa formu. Protams, līdzīgi kā citi transportlīdzekļi, arī velosipēdi pieprasa speciālos aizsargus, beidzot, zināšanas – kā atbildīgi uzvesties ceļā.

Kur atrodas nepieciešami aizsargi?

Vispirms, jāparūpējas par aizsargiem. Tie ir nepieciešami ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem, tad visiem, kuri vēlas būt atbildīgi ceļu satiksmes dalībnieki, jāinteresējas par aizsargiem.

Bērniem ieteicami aizsargi:

  • Velosipēdu ķiveres.
  • Ceļgalu sargi un elkoņu aizsargi.
  • Speciālās brilles, kas palīdz izvairīties no vabolēm.
  • Cimdi, kas aizsarga plaukstas.
  • Reizēm ieteicami arī pareizi apavi.

Neuzmanība – lielākā problēma

Ceļu satiksmes eksperti liecina, ka bērni uzvedas neatbildīgi ceļā un ka par to var vainot vecākus, kuri neiepazīstina bērnu ar ceļu satiksmes noteikumiem un nepaskaidro, ka, braucot ar velosipēdiem, viņi ir tādi paši transportlīdzekļu valdītāji kā tie, kuri vada automobiļus.

Visbiežākās bērnu kļūdas

  • Kad persona brauc pāri neregulējamai gājēju pārejai, viņai jānokāpj no velosipēda un jāved tas. Pretējā gadījumā pastāv risks maksāt naudas sodu, kā arī pastāv veselības apdraudējuma risks.
  • Neatbildīgi vērtējams ceļa segums. Protams, braukt pa asfalta segumu ir vieglāk nekā pa grantu. Bērni ne vienmēr var to uztvert, tad vecākiem ir pienākums paskaidrot, ka segums atšķiras.
  • Bieži tiek iebraukts dažādās teritorijās vai izbraukts no tām, nepārliecinoties par drošību. Pat gadījumā, ja Jums ir prioritāte, jāpaveras apkārt.
  • Svarīgi izskaidrot, ka braukšana pa ietvēm apdraud gājējus, tad tas ir aizliegts. Izņēmuma kārtā, kad satiksme ir intensīva, var droši vest velosipēdu pa ietvi.

Velosipēda sporta ķiveres – viens no akcentiem, par kuriem ir jāpadomā. Jāmāca bērni, kā pareizi jābrauc pa ceļu. Tikai šādā gadījumā viņa pasargās sevi un citus. Jūs varat iepirkties šeit https://www.bikko.lv/.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.