Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atkāpusies visa “Latvijas valsts mežu” padome

No amatiem atkāpusies VAS “Latvijas valsts meži” (LVM) padome. Visa padome, tai skaitā tās priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, uzrakstījuši atlūgumus, ceturtdienas vakarā ziņoja aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atlūgumu kā pirmais pirms aptuveni divām nedēļām iesniedza padomes loceklis Kaspars Ozoliņš. Publiskā paziņojumā par atkāpšanos Ozoliņš skaidroja, ka viņa kā neatkarīga padomes locekļa pienākumu pildīšana uzņēmumā turpmāk neesot iespējama.

Šīs nedēļas pirmajā pusē atlūgumus uzrakstījuši arī Aivars Tauriņš un Rinalds Muciņš, savukārt ceturtdien atlūgumu iesniedzis arī padomes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis. Viņš vēl trešdien, skaidrojot iespējamos pārējo padomes locekļu lēmumus uzņēmumu atstāt, pats bijis pārliecības pilns darbu turpināt, ziņo “Panorāma”.

Paredzams, ka jau drīzumā LVM akcionāram būs jālemj par pagaidu padomes iecelšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir uzdevis Zemkopības ministrijai izvērtēt Pārresoru koordinācijas centra uzdevumā tapušo auditorkompānijas “KPMG Baltics” ziņojumu par LVM valdes un padomes locekļu atlases atbilstību labas korporatīvās pārvaldības principiem un lemt par atbilstošu rīcību.

LVM padomes priekšsēdētājs Beļskis aģentūrai LETA pauda gandarījumu, ka atbilstoši minētajam pētījumam kompānijas valdes nominācijas process ir bijis tiesisks, atbilstošs normatīvu prasībām un nav konstatēti nominācijas procesa regulējošo prasību pārkāpumi.

LVM apgrozījums pērn provizoriski sasniedzis 566,577 miljonus eiro, kas ir par 39,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pirms nodokļu nomaksas palielinājās divas reizes – līdz 258,485 miljoniem eiro, liecina LVM nerevidētie finanšu rādītāji par 2022.gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 405,291 miljons eiro un peļņa sasniedza 111,53 miljonus eiro.

Foto: lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.