Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Auto īre tagad kļuvusi vēl izdevīgāka  

Līzings ilgus gadus bija vienīgais veids, kā tikt pie auto pirms sakrāta pilna summa tā iegādei. Tagad parādījusies jauna alternatīva – ilgtermiņa auto noma ar vai bez izpirkuma tiesībām. Plaša auto modeļu izvēle, elastīgi sadarbības nosacījumi un fiksētas izmaksas visu līguma darbības periodu.

Pats labākais – maksājot ikmēneša rēķinu, par neko citu vairāk nav jāuztraucas. Par visu pārējo (nodokļi, apdrošināšana, apkopes, remonti, rezerves auto) rūpējas auto iznomātājs. Jums atliek maksāt par degvielu un braukt.

Auto nomas līguma termiņš

Automašīnas ilgtermiņa īres periods ir no 12 līdz 60 mēnešiem. Nomas periodu iespējams pagarināt vai saīsināt iepriekš par to informējot iznomātāju. Ja vēlaties atteikties no nomas auto, jārēķinās, ka būs jāveic maksājums par līguma priekšlaicīgu izbeigšanu (apmērs atkarīgs no atlikušā termiņa).

Daudzi latvieši vēlas būt auto īpašnieki. Lai šo mērķi piepildītu, varam paredzēt iespēju, ka īres perioda beigās varēsiet atpirkt auto par atlikušo vērtību. Transportlīdzekļa amortizācijas apmērs tiek rēķināts pēc noteiktas formulas. Nolietojums pie normāliem apstākļiem ir prognozējams un jūs jau iepriekš varat mēģināt aprēķināt, cik liela būs auto atpirkšanas summa.

Ilgtermiņa nomas finansiālās priekšrocības

Šobrīd varam droši apgalvot, ka mašīnu noma un auto līzings jau ir kļuvuši par nopietniem konkurentiem. Vienīgais, kas traucē transportlīdzekļu ilgtermiņa īres slavas gājieniem ir šī pakalpojuma mazpazīstamība.

Aplūkosim dažus piemērus.

  • Līzinga saņemšanai jums ir jānodrošina vismaz 10% līdzfinansējums, savukārt pilna servisa autonomā tas bieži vispār netiek prasīts.
  • Komisija par līguma noslēgšanu autolīzingā ir vismaz 1%, bet ilgtermiņa īrē auto nomā Mobire komisija netiek prasīta.
  • OCTA un KASKO apdrošināšana ir iekļauta nomas auto, bet ne līzinga cenā.
  • Visas pārējās izmaksas, t.sk. regulāras tehniskās apkopes, riepu maiņa, diennakts serviss līzinga ņēmējiem ir jāsedz atsevišķi, bet pilna servisa nomā tās jau ir iekļautas. 

Kopumā ilgtermiņa noma ir draudzīga klientu maciņam un bieži arī izdevīgāka kā līzings. Tiesa, šī sakarība attiecas tikai uz jauniem un mazlietotiem auto un nav uzskatāma par universālu. Pastāv iespēja, ka atsevišķos gadījumos līzinga kompānijas piedāvā nosacījumus, kas ir šķietami finansiāli izdevīgāki. Šādās reizēs iesakām sazināties ar Mobire speciālistiem un pārliecināties, ka mašīnu iznomātājs nevar piedāvāt vēl labākus nosacījumus.

Turklāt pagarinātajai nomai var būt nodokļu priekšrocības, jo īpaši biznesa lietotājiem. Nomas maksājumus dažkārt var norakstīt kā uzņēmuma izdevumus, kas ir lieliska finansiāla priekšrocība. Turklāt, izvairoties no lielām sākotnējām izmaksām, kas rodas, iegādājoties automašīnu, var atbrīvot kapitālu citiem ieguldījumiem vai izdevumiem.

Ilgtermiņa nomas galvenā priekšrocība – brīvība

Auto ilgtermiņa īres patiesā burvība slēpjas tās elastībā un brīvībā. Šis pakalpojums ir ideāli piemērots tiem, kas vēlas iegūt visas priekšrocības, ko sniedz auto, bet nevēlas noņemties ar tā ekspluatācijas problēmām.

Vēlaties iegūt lietošanā jaunu auto, maksājot par to tika ikmēneša maksājumu un pārējās rūpes uzticēt iznomātājam? Ilgtermiņa automašīnas īres pakalpojumi ir, iespējams, labākais risinājums.

Līguma perioda beigās samainiet auto pret citu, atpērciet vai vienkārši nododiet atpakaļ izīrētājam. Uzziniet plašāk par iespējām iznomāt auto, aplūkojiet transportlīdzekļu modeļus un noskaidrojiet detalizētus sadarbības nosacījumus Mobire Latvija mājaslapā – Mobire.lv. Jautājumu gadījumā zvaniet pa tālruni 25440055 vai rakstiet uz auto@mobire.lv

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.