Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Auto pēc avārijas – kam jāpievērš uzmanība?

Automašīna pēc avārijas var pievilināt daudzus cilvekus nopirkt auto par pievilcīgu cenu. Bet šeit jābūt uzmanīgam, jo bieži dzīvē notiek tā, kur var daudz iegūt, var arī tik pat daudz zaudēt un bieži vien pat vairāk. Pat iegādājoties nesistu un nebojātu lietotu automašīnu pircējs var kļūt nelaimīgs, nemaz nerunājot, ja interesē automašīna, kura ir cietusi avārijā. Pērkot sistu vai bojātu auto risks zaudēt naudu ir daudz lielāks. Svarīgi ir apsvērt visus plusus un mīnusus, pirms pieņemt gala lēmumu par iegādi.  Šeit būs daži noderīgi padomi un ieteikumi riska auto iegādei.

Bojāts vai remontēts auto?

Paradoksāli ir tas, ka ar mazāku risku var nopirkt auto, kurš ir bojāts un nav saremontēts, nekā auto, kurš pēc avārijas tika saremontēts. Pirmajā gadījumā remonts jāveic paša spēkiem, vai arī tas tiek veikts ar pircēja uzraudzību, izmantojot autoservisa pakalpojumus. Ja automašīnu remontēja tās iepriekšējais īpašnieks, iespējams, ka darbs nebija kvalitatīvi izpildīts, detaļas varēja būt nepienācīgas kvalitātes un ar zemām remonta izmaksām, lai pēc iespējas vairāk varētu nopelnīt to pārdodot. Pērkot automašīnu, kura bija cietusi avārijā un kuras remontu veica tās pārdevējs, pircējs riskē arī ar to, ka auto, iespējams, bija salikts no vairākiem auto vrakiem un stāsts par auto avāriju ir tikai stāsts, lai paslēptu vairāku auto vraku salikšanas pēdas vienā automašīnā. Tāpēc ir ļoti svarīgi, cik vien tas ir iespējams, pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi.

Pārbaudiet auto vēsturi

Vieglākais veids, kā pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi ir saņemt visu informāciju piešķirtajā VIN numurā. To var izdarīt, piemēram, tikai ar dažiem klikšķiem dažādās internetvietnēs. No iegūtā ziņojuma pircējs var uzzināt, kāds aprīkojums ir pārbaudāmajam transportlīdzeklim, kas var palīdzēt samazināt remonta izmaksas un pārbaudīt auto vēsturē, vai auto bija cietis avārijā un cik avāriju ir bijis.

Jo jaunāks, jo labāks

Izdevīgāk būs nopirkt jaunāka izlaiduma gada bojātu vai sistu automašīnu. Jo vecāka un lētāka automašīna, jo mazāka iespēja pastāv, ka pircējs to saremontēs ar labas kvalitātes rezerves daļām un, kas nav mazsvarīgi, tas viss būs par saprātīgu un pircējam pieņemamu cenu. Jāņem vērā arī tas, ka dažām vecām automašīnām der tikai oriģinālās detaļas, kas sadārdzina transportlīdzekļa remontu un atjaunošanu.

Auto ir jāredz savām acīm

Automašīnu, kuru plāno iegādāties, noteikti būtu jāredz. Cilvēki tomēr parasti neiegādājas kaķi maisā, taču bieži var dzirdēt stāstus, ka cilvēkii ir nopirkuši bojātu auto tikai balstoties uz fotogrāfijām un nav grūti iedomāties, kāds bija iznākums. Pat ja auto fotogrāfijas ir ļoti kvalitatīvas, pircējam nav nekādas garantijas, ka tās var objektīvi atspoguļot visas iespējamās auto nianses un problēmas, kuras sagaida jauno transportlīdzekļa īpašnieku. Tik pat uzmanīgam pircējam ir jābūt, kad jautājums ir par saremontētu auto iegādi pēc avārijas.

Tikai kopā ar meistaru

Lai izvērtētu automašīnas reālo stāvokli, auto pēc avārijas nepieciešams labs autoserviss ar pieredzējušo mehāniķi un nereti arī labs auto skārdnieks. Kvalificēts automeistars vienmēr būs nepieciešams pirms auto iegādes, it īpaši ja auto ir sists vai cietis avārijā. Noteikti ir jādodās uz auto pārbaudi uz autoservisu, arī tādos gadījumos, ja nāksies izīrēt autopacēlāju. Tas noteikti būtu jāizdara arī tad, kad izskatās, ka pircējam pašam ir ļoti labas zināšanas auto jomā. Šajā gadījumā šādas paviršas zināšanas nebūs pietiekamas, līdz ar to būs nepieciešams mehāniķis ar lielu pieredzi. Pie šāda principa ir jāpieturās arī tad, kad pircējs vēlas iegādāties auto pēc avārijas, kuru saremontēja iepriekšējais īpašnieks.

Saremontēta automašīna pēc avārijas

Pērkot automašīnu, kuras bojājumi tika novērsti, noteikti vajadzētu pieturēties pie lietotu automašīnu pirkšanas principiem un šajā gadījumā tie jāievēro vēl rūpīgāk. Uzticama mehāniķa vai autoservisa apmeklējums, kārtīgs izmēģinājuma brauciens vai VIN numura informācijas pārbaude tie ir soļi, kuri būtu nepieciešami, lai visu kārtīgi pārbaudītu.

Vienmēr atcerieties, ka tas viss ir saistīts ar cilvēku drošību, jo veselības un dzīves jautājums ir vairāk vērts nekā līdzekļu taupīšana pērkot sev automašīnu. 

Ja vēlies iegādāties patiešām labu un pārbaudītu auto labā stāvoklī, ienāc www.manslizings.lv un izvēlies!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.