Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Biežāk pieļautās kļūdas, izvēloties sadzīves tehniku

Photo by nrd on Unsplash

Ikviena pieauguša cilvēka dzīvē pienāk brīdis, kad jānomaina novecojusī mikroviļņu krāsns, ledusskapis, televizors vai cita iekārta. Pieņemt lēmumu par sadzīves tehnikas iegādi var būt biedējoši. Tā kā ir pieejami simtiem variantu, var rasties kārdinājums izvēlēties lētāko modeli vai stilīgāko dizainu. Diemžēl šādā veidā ir iespējams iedzīvoties lielās ķibelēs.

Tā kā sadzīves tehnika ir liels ieguldījums, ir ļoti svarīgi veikt izpēti vēl pirms dodies uz veikalu. Tāpat ir vērtīgi zināt, kādas ir tavas vēlmes un ko reālistiski vari atļauties.

It īpaši šobrīd, kad cenas aug kā sēnes pēc lietus, ir tik būtiski veikt maciņam draudzīgas izvēles. Izvairoties no turpinājumā aprakstītajām biežāk pieļautajām kļūdām, varēsi būt drošs, ka esi veicis pareizo lēmumu un naudu iztērējis prātīgi. Lūk, kas tev ir jāņem vērā.

Izpēte

Ir ļoti svarīgi, lai tev būtu vismaz neliels priekšstats par to, ko vēlies. Lēti televizori vai lēti ledusskapji ne vienmēr nozīmē labu darījumu. Lai izvēlētos savām vajadzībām atbilstošu iekārtu vai sadzīves tehniku, ir jāveic pieejamo preču izpēte, tostarp produktu atsauksmes un to individuālās īpašības. Ja ir iespēja, iesakām arīdzan aprunāties ar konsultantu, kas var palīdzēt pieņemt labako lēmumu.

Mūsdienās viss ir viegli izdarāms tiešsaistē. Vari izvēlēties vairākas dažādu zīmolu sadzīves tehnikas preces un salīdzināt tās savā starpā, lai labāk izprastu to funkcijas, dzīves ciklu, uzticamību un cenas.

Sadzīves tehnika tavā mājokli

Daudzi mājokļu īpašnieki nolemj iegādāties ierīci, nepārliecinoties, vai tā iederēsies viņu virtuvē vai, vēl sliktāk, durvju ailē.

Veikalā preces nereti šķiet mazākās, nekā tās patiesībā ir, tāpēc izvairies no šī biežā klupšanas akmens, izmērot vietu, kur konkrētā ierīce tiks novietota. Atceries pārbaudīt arī ceļu, kas jāveic līdz tai! Ja nu tava kāpņu telpa ir pārāk šaura?

Iegāde uz vietas

Pirms iztērē naudu, noskaidro, vai prece ir aprīkota ar jaunākajām funkcijām un vai tā patiesi ir cenas vērta. Iespējams, ka tās cenu veido tikai zīmola popularitāte.

Izveido un ņem līdzi sarakstu ar obligāti nepieciešamajām iekārtas funkcijām un īpašībām, un ievēro to, kad izvēlies jebkādu sadzīves tehniku. Ja iespējams, nogaidi un priekšroku dod sezonāliem piedāvājumiem, jo mazumtirgotāji bieži samazina cenas, lai atbrīvotu vietu jaunumiem.

Seko līdzi savam budžetam

Lai izvairītos no pārmērīgi lieliem izdevumiem par vienu preci, tev vienmēr vajadzētu apdomāt, cik daudz esi gatavs iztērēt kopumā. Sastādi budžetu un mēģiniet to ievērot.

Vienmēr arī pārliecinies, vai tehnikai, kuru plāno iegādāties, būs nepieciešami papildu aksesuāri, kas var palielināt izmaksas.

Ledusskapji, televizori un to inovācijas

Esi atvērts inovācijām! Mūsdienās ir tik daudz brīnišķīgu jauninājumu, kas var būt lieliski piemēroti tavam dzīvesveidam un ieradumiem, kā arī atvieglot tavus ikdienas pienākumus.

Pašlaik sadzīves tehnikas tirgū ir pieejami divu durvju ledusskapji un viedie televizori, kas ir iemantojuši daudzu pircēju mīlestību. Mūsdienās viss mainās ļoti strauji, bet ir svarīgi iet līdzi laikam un izbaudīt priekšrocības, ko sniedz jaunās tehnoloģijas.

Energoefektivitātes neņemšana vērā

Daudzi cilvēki uzskata, ka visas jaunās ierīces ir energoefektīvas tikai tāpēc, ka ir nesen ražotas. Tomēr daudzas tirgū pieejamās ierīces neatbilst prasībām par samazinātu enerģijas patēriņu.

Ņemot to vērā, nedomā, ka, iegādājoties jaunas ierīces, uzreiz samazināsies tavi izdevumi par elektroenerģiju.

Ja lūkojies pēc sadzīves tehnikas, interneta veikals “Schadler.lv” piedāvā izcilas ierīces no visdažādākajiem zīmoliem. Ledusskapji, televizori, datortehnika un daudz kas cits – apmeklē mājaslapu un veic izpēti pats!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.