Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Būtiskākais, kas jāņem vērā, meklējot darbu

Meklējot darbu, jāpievērš uzmanība dažādiem faktoriem, piemēram, darba videi, uzņēmuma vērtībām, atalgojumam, lai izvēlētos personībai un karjeras mērķiem piemērotāko variantu. Turpinājumā būtiskākie kritēriji, kas jāņem vērā, meklējot jaunu darbu.

Uzņēmuma vēsture

Lai arī neviens nevar paredzēt nākotni, uzņēmuma vēsture var sniegt ieskatu tā stabilitātē un vērtībās. Uzziniet pēc iespējas vairāk par potenciālo darba devēju no preses relīzēm, sociālo mediju kontiem, uzņēmuma mājas lapas.

Darba atrašanās vieta

Vērtējot darba dienas garumu, jāņem vērā gan darba laiks, gan arī laiks, ko pavadīsiet ceļā uz darbu un mājām. Esiet reālistisks attiecībā uz to, cik daudz laika vēlaties veltīt nokļūšanai darba vietā un pēc tam – mājās.

Darba laiks

Jums jāzina, kāds būtu Jūsu vajadzībām piemērotākais darba laiks. Ierasti darba sludinājumos ietver arī informāciju par paredzēto slodzi un darba laiku, taču noteikti painteresējieties, vai darbā ir paredzētas virsstundas. Noskaidrojiet arī, vai būs nepieciešams strādāt arī nedēļas nogalēs un svētku dienās.

Darba alga

Jūsu darba algai jābūt tik lielai, lai tā segtu vismaz pamatvajadzības un palīdzētu plānot nākotni. Meklējot darbu, pārskatiet savu budžetu un izvērtējiet, cik Jums ir vajadzīgs, lai samaksātu rēķinus un segtu citus svarīgos tēriņus.

Bonusi

Izskatot vakances, jāpievērš uzmanība ne tikai darba algai, bet arī bonusiem, ko uzņēmums piedāvā. Tās var būt prēmijas, papildu brīvdienas, veselības apdrošināšana un citas.

Darba pienākumi

Lai gūtu panākumus, Jums jāatrod darbs, kur varat izpaust savas stiprās puses. Pirms piesakāties darbam, izvērtējiet gan potenciālos darba pienākumus, gan savas spējas!

Izaugsmes iespējas

Būtisks faktors ir arī izaugsmes iespējas. Noskaidrojiet, kādas būs Jūsu iespējas kāpt pa karjeras kāpnēm, ja to vēlēsieties.

Kolēģi

Kolēģi būs liela daļa no Jūsu dzīves, tādēļ vērts izzināt arī, kāds ir kolektīvs, kurā, iespējams, strādāsiet. Pievērsiet uzmanību tam, kā kolēģi sadarbojas, kāda gaisotne valda darba vidē, kādi kopīgi pasākumi tiek rīkoti, kādas ir tradīcijas. Tas viss ir būtiski, lai saprastu, vai darba vide atbilst Jūsu vērtībām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.