Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Būtiskākais par trūkstošo zobu aizstāšanu ar implantiem

Mūsdienu zobārstniecība sniedz dažādas efektīvas iespējas, kā aizstāt trūkstošos zobus. Viens no risinājumiem, kas guvis lielu popularitāti un, kam priekšroku dod arvien vairāk pacientu, ir zobu implanti. Kas tad īsti ir zobu implanti, un kāda būtiskākā informācija pacientiem būtu jāzina, pirms izvēlēties šo smaida atjaunošanas metodi? To uzzināsiet tālāk rakstā.

Zobu implanti – dabīgā zoba analogs

Zobu implanti ir katram pacientam rūpīgi izveidoti un pielāgoti dabiskā zoba analogi. Tie ir veidoti tā, lai vizuāli un funkcionāli maksimāli aizstātu dabiskā zoba īpašības. Izvērtējot katra pacienta individuālo situāciju, speciālists piedāvā piemērotāko zobu aizstāšanas risinājumu un ārstēšanas plānu. Zobu implanti ir lielisks risinājums, kā aizstāt gan vienu trūkstošu zobu, gan trūkstošas zobu grupas. Turklāt, tie ļauj atjaunot smaidu pat pilnīga zobu iztrūkuma gadījumā, jo uz titāna skrūvēm iespējams izveidot īpaši stabilas izņemamās protēzes ar augstu fiksāciju. Pateicoties zobu implantu dabiskajai funkcionalitātei un estētikai, pacienti nereti pat aizmirst, ka viņiem ir implanti. Līdzīgi ir arī ar apkārtējiem, jo nezinot, ka veikta zobu aizvietošanas procedūra, no malas cilvēki to nemaz nepamana.

Kā norit zobu implantēšana?

Zobu implantēšanas procesa pamatā ir divas galvenās daļas. Process sākas ar to, ka žokļa kaulā ķirurģiski tiek ievietots zoba implants. Ja tiek konstatēts, ka žokļa kaulam trūkst nepieciešamais apjoms, lai implantu veiksmīgi ievietotu, kauls pirms tam tiek pieaudzēts. Zobu implanta ievietošanas process ir ātrs un nesāpīgs.

Otrā galvenā zobu implantēšanas daļa ir zoba nospieduma noņemšana un kroņa izgatavošana. Lai zoba kroni pēc iespējas precīzāk pielāgotu pacienta zobu formai un tonim, kroņa pielaikošana var prasīt pat vairākas reizes.

Tieši laika posms starp abām šīm zobu implantēšanas procesa daļām ir tas, kas prasa vislielāko pacietību. Protams, implantu sadzīšanas process katram pacientam var atšķirties, taču visbiežāk tas ilgst no 2 līdz 6 mēnešiem. Un, lai arī šis process aizņem diezgan ilgu laiku, zobu implantēšana ir ilgtermiņa ieguldījums, kas labas veselības un atbilstošas zobu higiēnas gadījumā var kalpot pat visu mūžu.

Zobu implantu priekšrocības

Zobu implanti ir šobrīd modernākais un efektīvākais trūkstošo zobu aizstāšanas veids, kuru speciālisti iesaka izvēlēties vairāku būtisku iemeslu dēļ:

  • zobu implanti sniedz maksimāli dabisku funkcionalitātei un izskatu;
  • lai tos ievietotu, nav nepieciešams skart un traumēt blakus zobus;
  • zobu implantēšanai nav vecuma ierobežojumu;
  • zobu implanti ir piemēroti kā viena zoba, tā arī veselu zobu grupu aizvietošanai;
  • implanti nav jūtami un nerada diskomfortu – iespējams brīvi ēst, runāt un smaidīt;
  • tie jākopj gluži tāpat kā savi īstie zobi.

“Dr. Apines zobārstniecības klīnika” – eksperts zobu implantēšanā

“Dr. Apines zobārstniecības klīnika” sniedz augstas kvalitātes zobu implantēšanas pakalpojumus. Klīnikā strādā pieredzes bagāti implantologi un jaunie speciālisti, kas savas zināšanas nostiprinājuši labākajās ārzemju klīnikās. Pacientiem tiek nodrošināti mūsdienīgi un kvalitatīvi pakalpojumi par pievilcīgām cenām.

Pieteikties implantologa konsultācijai un uzzināt vairāk par zobu implantēšanas procesu varat klīnikas mājaslapā apinesklinika.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.