Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dārza apgaismojumu veidi – kuru izvēlēties?

Mūsdienās ir iespējams iegādāties dažādus dārza apgaismojumu veidus, tāpēc ir svarīgi saprast, kurš no tiem varētu būt piemērotākais tieši Jūsu dārzam. Šajā rakstā aplūkosim kādas dārza lampas ir pieejamas, atšķirības starp tām, kā arī kam šādi gaismekļi ir vispiemērotākie!

Dārza lampa ar saules bateriju

Arvien populārāka kļūst dārza lampa ar bateriju jeb solārlampa. Tās uzlādējas no dienas gaismas un iedegas tajā brīdī, kad ārā paliek tumšs. Tādā veidā ir iespējams ietaupīt naudu uz elektrības rēķina, jo lampas uzlādēsies ar saules enerģiju. Tas ir lielisks veids, kā izgaismot dārza celiņu. 

Dārza virtenes

Dārza virtenes ne tikai lieliski izgaismos dārzu vai pagalmu, bet arī sniegs romantisku atmosfēru. Siltajās vasaras naktīs būs iespējams baudīt laiku ārā, pateicoties apgaismojumam, ko sniedz dārza virtenes. 

LED dārza lampas

LED lampas spēj ietaupīt elektroenerģiju, tāpēc tas ir lielisks risinājums, ja vēlaties iegādāties apgaismojumu, kas ir praktisks un tajā pat laikā ļauj arī ietaupīt naudas līdzekļus. 

Iebūvejamās lampas

Iebūvejamās lampas ir iespējams iebūvēt mājas fasādē, trotuārā vai terasē. Ir svarīgi izvēlēties arī vietu, kurā iebūvēt šīs lampas, vai ir vēlme ar šī gaismekļa palīdzību izcelt arī kādu strūklaku vai citus dekoratīvos dārza elementus. 

Prožektori

Ir pieejami prožektori gan ar sensoru, gan arī bez tā. Prožektorus visbiežāk izmanto, lai apgaismotu kādu konkrētu mājas daļu, tos var izmantot arī būvdarbu laikā. 

Lukturi

Lukturi ir viens no vienkāršākajiem apgaismojuma veidiem, kas lieliski iederēsies ikvienā dārzā. Tos iespējams kombinēt arī ar citiem gaismekļiem, lai izgaismot kādas noteiktas vietas, piemēram, lapeni. 

Izvēloties piemērotāko apgaismojumu savam pagalmam, ir svarīgi saprast, kāda veida apgaismojums Jums ir nepieciešams un kādam mērķim tas tiks izmantots. Vajadzētu saprast, vai apgaismojums ir nepieciešams, lai radītu romantisku atmosfēru, vai tas nepieciešams drošībai, lai, nākot mājup, nevajadzētu spīdināt lukturīti, lai atrastu ceļu uz mājām. Pievēršot uzmanību šiem kritērijiem, būs iespējams atrast pašu piemērotāko apgaismojumu tieši Jūsu pagalmam. Dārza lampa būs lielisks papildinājums ikvienā dārzā!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.