Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dermatologa konsultācijas – solis pretim veselai ādai

Ādas stāvokļa pasliktināšanās var kļūt par iemeslu gan pazeminātam pašvērtējumam, gan smagākos gadījumos – pat novest līdz depresijai un vēlmei izolēties no sabiedrības. Tiesa, ne vienmēr ādas problēmas ir tik sakāpinātas kā nopietnas aknes vai psoriāzes gadījumā.  Dažkārt nepatikšanas sagādā vien periodiska izsitumu veidošanās vai neveselīgs ādas tonis. Taču ne velti sejas āda tiek uzskatīta par veselības spoguli – tāpēc svarīgi iemācīties par to rūpēties pareizi.

Estētiskās dermatoloģijas klīnika dermatologs.com apvieno izcilu dermatologu komandu, kā arī papildus piedāvā iespēju saņemt konsultācijas pie zinošiem citu jomu speciālistiem – tādiem kā uztura speciālists, fizioterapeits, kardiologs, dermatovenerologs, kosmetologs un podologs. Prof. J. Ķīša klīnika strādā ar ādas slimībām ar jau vairāk kā 10 gadus ilgu pieredzi, un šī ir īstā vieta, kur noskaidrot, kā gādāt par savas ādas veselību.

Ādas saslimšanas un to ārstēšana 
Būtiski pareizi noteikt gan diagnozi, gan slimības izraisītāju. Tā piemēram, atopiskā dermatīta gadījumā pastāv augsta alerģijas iespēja un dažādu pārtikas produktu nepanesamība. Turklāt jo ilgāk tiek ielaista slimība, jo nopietnāka var kļūt situācija – viss var sākties ar nelielu niezošu, iesārtu plankumu, taču ilglaicīgas slimības gadījumā – zvīņaini, piepacelti, iesārti ādas pleķi var izplatīties pa visu ķermeni. 

Nevajadzētu nogaidīt, kamēr stāvoklis pasliktinās. Ja tiek novērotas ādas izmaiņas vai izsitumu rašanās, vislabāk ir laicīgi pieteikties uz konsultāciju pie dermatologa. Lai uzlabotu stāvokli, var būt nepieciešama uztura nomaiņa, kā arī piemērotas kosmētikas un ārstniecības līdzekļu piemeklēšana. Tāpat pacientam var tikt nozīmētas arī procedūras, lai dziedētu ādu. 

Dažkārt alerģiskas reakcijas var izraisīt arī pārtikas produkts, kas lietots kopš bērnības. Taču jauna alerģija var pēkšņi parādīties arī pieauguša cilvēka vecumā. Noteikts produkts negaidīti var kļūt par iemeslu alerģiskai reakcijai. Nereti par izsitumu iemeslu kļūst, piemēram, piena produkti. Atturoties no to lietošanas, pacients jau pēc mēneša var sākt novērot situācijas uzlabošanos. Lai precīzi noteiktu alerģijas iemeslus, nepieciešams profesionāļa vērtējums.

Jauna dzimumzīme pēc sauļošanās – noteikti jāpārbauda!
Aiz dzimumzīmes var maskēties arī ļaundabīgākais ādas audzējs – melanoma. Tāpēc vasaras sezonas noslēgumā jo sevišķi svarīgi pievērst uzmanību šim aspektam – iespējams, pēc sauļošanās parādījušās jaunas dzimumzīmes. Atšķirt labdabīgu dzimumzīmi no ļaundabīgas var tikai zinošs ādas ārsts, tāpēc pret šo jautājumu nevajadzētu attiekties nolaidīgi. Dzimumzīmju pārbaude noteikti jāiekļauj savas vizītes plānā.

Nepieciešams pārbaudīt tās dzimumzīmes, kas tikko parādījušās vai kuras manāmi atšķiras no pārējām – asimetriskas, niezošas, asiņojošas, nelīdzenas, citā krāsā vai izteikti lielākas. Arī tās, kurām laika gaitā izskatā novērojamas izmaiņas, vajadzētu pārbaudīt pie speciālista. Diagnosticējot ādas vēzi agrīnā stadijā, tas vēl ir ārstējams, tāpēc dzimumzīmju pārbaudi nedrīkstētu atlikt.

Ik gadu Melanomas dienas ietvaros iespējams dzimumzīmes pārbaudīt bez maksas. Lai nepalaistu garām šo iespēju, var sekot klīnikas Facebook profilam vai jaunumiem mājaslapā. Šāda diena tiek rīkota, lai vairotu sabiedrības informētību par agresīvo ādas audzēju melanomu un veicinātu apzinātību, kā rūpēties par savu dzimumzīmju veselību.

Nagu sēnīte ir ārstējama!
Nagu sēnīte ir infekcioza slimība. To var uzvarēt tikai kopā ar speciālistu, kas nozīmēs nepieciešamo ārstniecības kursu. Jāapbruņojas ar pacietību, jo skaistu nagu atgūšana var aizņemt pat gadu. Dažkārt pacienti pārāk ātri pārtrauc ārstēšanos, taču tādos gadījumos sēnīte visbiežāk tomēr atgriežas ar jaunu sparu. Tāpēc, lai to likvidētu, nepieciešama efektīva terapija. Dermatologs veiks vajadzīgās analīzes, lai nodrošinātu, ka sēnīte tiek izārstēta.

Tā kā atšķirīgiem infekcijas veidiem arī ārstēšanas metodes var atšķirties, obligāti jāpaņem bojātā naga paraugs un jāveic tā izpēte – tas nav sāpīgi un neaizņem ilgu laiku. Tāpat arī svarīgi, lai atveseļošanās procesu un slimības gaitu uzraudzītu speciālists. Ārstējot dažādas dermatoloģiskas saslimšanas uz savu galvu, situāciju iespējams tikai pasliktināt – tādā gadījumā sēnīte var uzkavēties vēl vairākus gadus. 

Dermatologs.com – diskrēti speciālisti dažādās jomās
Estētiskās dermatoloģijas klīnikas pārstāvēto specializāciju klāsts pārsniedz ar dermatoloģijas jomu saistītās konsultācijas. Uzlabot kopējo veselības stāvokli un saņemt konsultācijas Prof. J. Ķīša klīnikā iespējams arī pie citu jomu speciālistiem. Klīnikā papildus dermatologa konsultācijām piedāvāts sekojošais pakalpojumu klāsts:

  • Fizioterapija (ārstnieciskā vingrošana, teipošana, masāžas, UVA/UVB terapija)
  • Ķirurģiskas procedūras (dažādu veidojumu ķirurģiska izgriešana, biopsija)
  • Izmeklējumi (STS analīžu noņemšana, izmeklēšana, dzimumzīmju pārbaude)
  • Ārstnieciskā pēdu aprūpe (varžacu likvidēšana, ārstnieciskais pedikīrs, podologa konsultācijas)
  • Lāzerterapija (pigmentplankumu un rētu apstrāde, labdabīgu veidojumu likvidācija)
  • Uztura terapija (uztura speciālista konsultācija, uztura plāna izveide, svara korekcija)
  • Krioterapija (aukstuma procedūras)
  • Kosmetoloģija (ādas tīrīšana, pīlings)
  • Estētiskās dermatoloģijas procedūras (botulīna toksīna injekcijas, ādas biorevitalizācija, tetovējumu likvidēšana, filleri)
  • Kardioloģija 

Vislatvijas klīnika – dermatologs.com
Lai sniegtu augstvērtīgas konsultācijas Latvijas iedzīvotājiem ne vien galvaspilsētā, bet arī novados, klīnikas speciālisti, tostarp profesors J. Ķīsis, regulāri dodas izbraukumos uz tādām pilsētām kā Liepāja, Jūrmala, Rēzekne, Sigulda, Preiļi, Daugavpils, Gulbene, Talsi, Aizkraukle un Ventspils. Tas nozīmē, ka arī ārpus Rīgas iespējams saņemt konsultāciju pie labākajiem speciālistiem.

Pieteikties konsultācijai ir vienkārši – atrodot vajadzīgo pakalpojumu mājaslapā dermatologs.com, uzreiz var aizpildīt pieteikumu. Tāpat neskaidru jautājumu gadījumā var sazināties ar konkrētu speciālistu caur mājaslapā iebūvētu rīku. 

Āda ir lielākais cilvēka orgāns, un tās kopšana ir būtiska veselības un labas pašsajūtas sastāvdaļa. Lai rūpētos par ādu, labākais ko iesākt situācijā, ja novērojama ādas stāvokļa pasliktināšanās vai ilgstoši nomoka kāda saslimšana, ir pēc iespējas drīzāk pieteikties konsultācijai pie dermatologa, kas izstrādās efektīvāko terapiju, lai uzlabotu ādas stāvokli. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.