Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Diasporas pārstāvji izrāda interesi atgriezties Zemgalē

Līdztekus XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku mēģinājumiem un koncertiem, aizvadīti arī dažādi citi notikumi, tostarp pasākums diasporas kolektīvu dalībniekiem. Tajā piedalījās arī Zemgales plānošanas reģiona koordinatore remigrācijas jautājumos, lai klātesošos informētu par iespējām atgriezties Zemgalē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku ietvaros starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” aizvadīts diasporas kolektīvu dalībnieku pasākums “Pasaules latviešu saieta nams”. Svētku dalībnieku vidū bija gan tie, kuri pirms neilga laika devušies uz ārzemēm, gan tie, kuri jau vairākās paaudzēs dzīvo ārpus Latvijas. Dalībnieki pulcējās ne tikai, lai kopīgi muzicētu, dejotu, bet arī, lai pārrunātu iespaidus par dzīvi tālumā, kā arī uzzinātu par iespējām atgriezties dzimtenē.

Lai sniegtu plašāku informāciju par iespējām spert soļus, kas nepieciešami, lai atgrieztos dzimtenē, pasākumā piedalījās arī Zemgales plānošanas reģiona koordinatore remigrācijas jautājumos Agnese Bokta. “Bija prieks satikt diasporu pārstāvjus tik kuplā skaitā, aprunāties un uzklausīt katra stāstu. Neatkarīgi no tā, uz kuru pasaules malu dzīves ceļi aizveduši, vienojošais elements, kas iezīmējās – ilgas pēc mājām,” atklāj A.Bokta. Viņa teic, ka klātesošo interese par iespējām atgriezties dzimtenē, kā arī koordinatoru sniegto atbalstu, ir gana liela. “Cilvēkus interesējošie temati bija dažādi, lielākoties aktuāls bija jautājums par darba iespējām un aptuveno atalgojumu konkrētā nozarē, arī par ģimenes integrēšanu un izglītības iespējām”.

Savukārt, dažas dienas vēlāk A.Bokta piedalījās “Pasaules Latviešu Ekonomikas un Inovāciju forumā 2023”. Šis gads zīmīgs ne tikai ar Dziesmu un deju svētkiem, bet arī iezīmējot tieši 10 gadus, kopš forums pirmo reizi vienuviet Rīgā pulcēja diasporas latviešu uzņēmējus no visas pasaules ar mērķi dibināt un attīstīt biznesa kontaktus ar Latvijas uzņēmējiem. Šogad konferencē uzsvars tika likts remigrācijas jautājumiem, kur paneļdiskusijā tika apspriests, kā Latvijas pašvaldības strādā, lai piesaistītu cilvēkresursus gan pašvaldībās, gan ekonomikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka 2022. gadā Zemgalē atgriezās 97 personas, bet pēc 2023. gada pirmā pusgada datiem, Zemgalē atgriezušās 29 personas un vēlmi atgriezties izrādījušas vēl 12 ģimenes jeb 41 persona. Lielākais īpatsvars ir no Lielbritānijas, Vācijas, Norvēģijas un Īrijas. Ik dienas remigrācijas koordinators sazinās un uzrunā tautiešus ārvalstīs, kā arī izstrādā personalizētus informācijas piedāvājumus atbilstoši potenciālā remigranta interesēm. Ja arī jūs vai jūsu paziņu lokā ir kāds, kurš vēlas atgriezties Zemgalē, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatori Agnesi Boktu, rakstot uz e-pastu: zemgale@paps.lv .

Foto: Zemgales plānošanas reģions

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.