Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novada muzejā atklās interaktīvu Indras Stankes gleznu izstādi

  • “TUR KOMBAINĀ ir mans vīrs Edijs. Viņam kopā ar manu vecāko dēlu Mārtiņu Zemgalē, Lielplatonē, ir zemnieku saimniecība “Sillāči”, kas mantota no mana tēva,” piebilst gleznas autore Indra Stanke.
    FOTO NO INDRAS STANKES UN DOBELES NOVADA MUZEJA ALBUMA

Šo sestdien Dobeles novada muzejā atklās mākslinieces un skolotājas Indras Stankes gleznu izstādi “Ko sirds pazīst”. Izstādē varēs ne tikai izbaudīt mākslu, bet arī asināt prātu, minot pašas autores sastādītās krustvārdu mīklas, kuru atbildes rodamas turpat blakus, viņas gleznās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esmu augusi Lielplatones pagasta lauku mājās un absolvējusi Elejas vidusskolu, tagad strādāju par dizaina un tehnoloģiju skolotāju Jaunmārupes pamatskolā. Augstāko izglītību ieguvu Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātē, kur mājturības un vizuālās mākslas studijas ielika pamatu ne tikai manai profesijai, bet arī gleznošanas hobijam. Lai gan esmu ieprecējusies un nu jau ilgstoši dzīvoju Mārupē, tomēr sirdī esmu un allaž palikšu zemgaliete ar saknēm Zemgales mālos. Mani vecāki Eduards un Daina Neimaņi joprojām mīt manās bērnības mājās Lielplatonē, un vīrs ar vecāko dēlu Lielplatonē attīsta viņu radīto zemnieku saimniecību. Ar lepnumu valkāju arī savu Zemgales novada tautastērpu,” stāsta Indra Stanke.

Viņas izstādē “Ko sirds pazīst” Dobeles novada muzejā būs apskatāmas 33 gleznas, kurās māksliniece attēlojusi ikdienā ieraudzīto – dārzu, dabu, ziedus, suņus, kaķus, mīļotos cilvēkus, viņu darbu un vaļasbrīžus. Kopš 2019. gada, kad Indra Stanke uzdrīkstējās sākt gleznot savam priekam un pilnveidot savas prasmes mākslas studijā “2 otas” pie pasniedzējas Baibas Līmanes, viņai tapušas ap 60 gleznām, daļa no kurām nu jau atrodas privātkolekcijās. “Katras gleznas radīšana ir kā atpūta no ikdienas darba un reizē pētījums, kurā eksperimentēju ar krāsām. Domāju, skatos, salīdzinu un arī mācos. Ja ieraugu vai izjūtu ko iedvesmojošu, tad ir ļoti viegli to uzlikt uz audekla,” teic māksliniece. Būdama skolotāja, Indra Stanke vēlējās izstādei pievienot arī mijiedarbības aspektu ar skatītājiem, sniedzot atgriezeniskās saites iespēju par redzēto. Tā nu tapa krustvārdu mīkla, kuras atminēšana vērīgākajiem un aktīvākajiem izstādes baudītājiem nebūs sarežģīta.

Šī ir Indras otrā personālizstāde, pirmā piedzīvota aizvadītajā gadā Siguldas novada Morē. Pirms tam māksliniece savas gleznas izstādījusi piecās kopizstādēs ar citiem māksliniekiem, 2021. gadā arī Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Gleznošanas talants un interese par mākslu ģimenē piemīt arī Indras Stankes māsai Annai Kaltiginai, kuras pamatnodarbošanās ir gleznošana un vizuālās mākslas mācīšana dažādu vecumu audzēkņiem Jelgavā un novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dobelē gribu parādīt to skaistumu un mīļumu, kas man ir apkārt, ko esmu piedzīvojusi, redzējusi, izjutusi, ko mana sirds pazīst,” teic māksliniece, ielūdzot uz savas personālizstādes “Ko sirds pazīst” atklāšanu 3. februārī pulksten 13 Dobeles novada muzejā Dobelē. Izstāde būs apskatāma līdz 9. martam.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.