Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ēdamistabas galds: kas jāņem vērā, izvēloties izmēru?

Foto: ksenukai.lv

Ēdamistabā, virtuvē vai viesistabā, – neatkarīgi no tā, kur tavā mājoklī atradīsies pusdienu galds, svarīgākais parametrs, kas jāņem vērā to izvēloties, ir izmērs. Galds, kas izvēlēties atbilstoši telpas izmēriem, dabiski iekļausies tās interjerā un būs ērti izmantojams gan ikdienā, gan svētku reizēs.

Raksta turpinājumā esam apkopojuši dažas svarīgas nianses, kas jāņem vērā pirms pusdienu galda iegādes, lai tas ne tikai iekļautos telpā, bet arī ērti kalpotu tavām un tavas ģimenes vajadzībām!  

Telpas izmēri un galda novietojums

Izvēloties galdu, pirmkārt, jānosaka, kādai telpai un mērķiem galds paredzēts. Svarīgi ņemt vērā to, ka ērtai galda izmantošanai nepieciešams paredzēt vismaz 1 m atstarpi starp galdu un pārējām viesistabas mēbelēm.

Virtuves galds, pārsvarā, tiek izmantots maltīšu gatavošanai vai ieturēšanai, savukārt ēdamistabas galds var kalpot gan kā vieta, kur tiek ieturētas kopīgas ģimenes maltītes, gan klāts viesībām un svētkiem, gan ikdienas darbu veikšanai, darbam un citiem mērķiem.

Ja tavā mājoklī virtuves zona ir apvienota ar viesistabas zonu, tad pusdienu galds var kalpot arī kā šīs zonas atdaloša mēbele.

Tāpat arī svarīgi ņemt vērā telpas kopējos izmērus. Nelielās virtuvēs vajadzētu izvēlēties kompaktu, ērtu galdu, kas netraucēs piekļūt ledusskapim un citai sadzīves tehnikai, tajā pašā laikā nodrošinot pietiekami daudz vietas ģimenes maltītēm. Šādos gadījumos ērta izvēle var būt nolaižams vai pusapaļš galds, kas novietojams pie sienas vai loga.

Ja tavā mājoklī virtuve un viesistaba ir apvienotas, iecienīta izvēle šādam telpu plānojumam ir tā saucamie bāra galdi. Gareni bāra galdi vienlaikus nodala abas zonas un ir ērti pieejami no visām pusēm. Tiesa gan, ja ģimenē ir mazi bērni, jāpiedomā par drošu bērnu krēsliņu izvēli.

Viesistabās, kurās iespējams atvēlēt atsevišķu ēdamzonu, ēdamistabas galdu izvēle ir krietni plašāka. Telpas plašums ļauj izvēlēties liela izmēra galdu, pielāgojot vēlamo dizainu un materiālu. Lielā telpā lieliski izskatīsies masīvs akmens virsmas, marmora vai koka galds, kas ne tikai vizuāli izcelsies, bet būs arī ilgmūžīga un izturīga mēbele.

Stikla galds, kas kombinēts ar koka, akmens vai metāla detaļām, telpā radīs greznāku noskaņu, stiklam atstarojot gaismu, tas labi iederēsies arī tumšākā telpas zonā.

Mazāka izmēra viesistabās ērta izvēle ir izvelkams galds. Pieejami dažādu formu izvelkami ēdamistabas galdi, kas ļauj tos ērti izmantot ikdienā, ietaupot vietu, savukārt svētku un lielāku saietu gadījumos to varēsi ērti izvilkt, sasēdinot kuplāku viesu skaitu.

Foto: ksenukai.lv

Krēsli

Izvēloties galdu, neaizmirsti arī par to, ka jāparedz vieta krēslu novietošanai. Iegādājoties galdu komplektā ar krēsliem, tev būs jāizvēlas tikai nepieciešamais krēslu skaits.

Taču tad, ja vēlies iegādāties krēslus atsevišķi, svarīgi, lai izvēlētie krēsli būtu ērti pabīdāmi zem galda, īpaši, ja viesistabas izmērs ir ierobežots. Tāpat svarīgi, lai krēslu izmērs, tos novietojot pie galda, atbilstu kopējam galda izmēram, kā arī, lai galda kājas netraucētu ērtai krēslu izmantošanai.

Mazās virtuvēs virtuves galds ar krēsliem var būt neparocīga un neērta izvēle. Šajā gadījumā kompaktas taburetes būs ērtāks variants, jo tās iespējams novietot vienu virs otras vai ērti pabīdīt zem galda, tādejādi atbrīvojot telpu.

Galda izmērs

Saskaņā ar standarta parametriem, izvēloties ēdamistabas vai pusdienu galdu, vienai personai pie galda nepieciešama vieta aptuveni 60 cm platumā , paredzot arī aptuveni 40 cm plašu galda virsmas zonu. Izmantojot šos parametrus, iespējams aprēķināt sev nepieciešamā galda izmēru, ņemot vērā ģimenes locekļu skaitu.

Vēl svarīgi paredzēt arī aptuveni 20–30 cm brīvu vietu galda centrālajā zonā, kas nepieciešama trauku un citu priekšmetu novietošanai.

Forma

Arī galda formai ir būtiska nozīme, lai tas dabiski iekļautos pārējā telpas interjerā un būtu ērti izmantojams.

Kvadrāta formas galdi vairāk piemēroti virtuves zonai, savukārt taisnstūra galds ir būs lieliska izvēle plašām viesistabām, kā arī tad, ja pie galda nepieciešams sasēsties kuplākai ģimenei vai regulāri tiek rīkotas viesības.

Apaļš galds pielāgojams kā plašām, tā nelielām viesistabām, jo neaizņems tik daudz vietas, tajā pašā laikā, ja galda diametrs ir lielāks, ļauj sasēdināt arī lielāku viesu skaitu. Apaļš galds rada mājīgāku un omulīgāku noskaņu, un ir lieliska izvēle ģimenēm ar maziem bērniem, jo tam nav asu stūru, tādejādi ir mazāks traumu risks.

Izvēloties ovālu galdu iegūsi gan taisnstūra, gan apaļa galda priekšrocības, turklāt tas vizuāli nedaudz pagarinās telpu.

Foto: ksenukai.lv

Jauns ēdamistabas galds tavai ģimenei

Ja tev nepieciešams jauns ēdamistabas vai virtuves galds, aicinām ieskatīties interneta veikalā ksenukai.lv! Šeit atradīsi gan atsevišķi iegādājamus pusdienu galdus, gan galdu un krēslu komplektus, kā arī citas nepieciešamās mēbeles un priekšmetus mājīgai ēdamzonas iekārtošanai.

Nekavējies, izmanto ksenukai.lv tavam maciņam draudzīgos atlaižu un akcijas piedāvājumus, un izvēlēto galdu iegādājies par patiešām izdevīgu cenu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.