Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Faktori, kas jāņem vērā izvēloties atrašanās vietu mājas būvniecībai

Atrašanās vieta ir izplatīts atslēgvārds nekustamo īpašumu uzņēmumos. Tas ir arī labs padoms, taču lielākā daļa cilvēku līdz galam nesaprot, ko tas nozīmē. Koka karkasu muduļu māju uzņēmums www.koka.lv šajā rakstā dalās pieredzē, kas pavērs plašāku skatījumu uz to, kur savu māju būvēt.

Kāpēc atrašanās vieta ir tik svarīga?

Lielākā daļa cilvēku izlemj iegādāties māju, pamatojoties uz to, cik ļoti viņiem patīk māja vai dzīvoklis, taču pērkot vai ceļot īpašumu, jūs pērkat arī zemes gabalu. Māju var atjaunot vai pārveidot, taču nevar mainīt tās atrašanās vietu. Šis fakts visspilgtāk redzams piepilsētas mājās, kur ir iezīmētas īpašuma robežas.

Pilsētas rajons, kurā dzīvo var būt “labs” vai “slikts” ieguldījums tieši tāpat kā mājas apkārtne. Tas nozīmē, ka atrašanās vieta bieži vien ir vienīgais svarīgākais īpašuma vērtības virzītājspēks. Tas ir vienkāršs piedāvājuma un pieprasījuma gadījums.

Pircēju vēlmes

Pirmkārt, jāatzīst, ka lielākā daļa mājokļu pircēji konkrētā gadā izvēlas populārus rajonus pēc gaumes un vēlmēm. Mājas pircējiem “labā” vieta parasti saistīta ar transporta savienojumiem un labi novērtētām skolām.

Otrkārt, “laba” vai “slikta” atrašanās vieta nepaliks tāda mūžīgi. Pilsētas un pat piepilsētas kopienas nemitīgi mainās, dažu gadu laikā rajoni var pārtapt no mazāk populāriem uz tādiem, kas strauji attīstas.

Piekļūšana

Vajadzētu meklēt apkaimi, kurā ir vairāki iebraukšanas ceļi. Braukšana uz un no darba ir liela daļa no ikdienas, tāpēc zeme ar ērtu piekļuvi ceļiem un sabiedriskajam transportam būs vēlamāka. Svarīga ir kvalitatīva ainava un tuvumā esošie parki un daudz koki, kas vasarā radīs nedaudz vēsāku gaisu.

Var arī spriest par apkaimes popularitāti, pamatojoties uz to, cik ilgi mājas atrodas šī rajona tirgū. Ja apgrozījums ir ātrs, tu neesi vienīgais, kurš domā, ka šī ir vēlama dzīvesvieta.

Infrastruktūra

Svarīgas ir ne tikai pašreizējās ērtības, bet arī nākotnes. Jaunu skolu, slimnīcu, sabiedriskā transporta un citi infrastruktūras plāni var ievērojami uzlabot īpašuma vērtību.

Ja zeme, kuru vēlaties iegādāties, atrodas tieši pie intensīvas satiksmes ceļa vai ļoti tuvu lielceļam, iespējams, to var iegūt par zemāku cenu, taču vēlāk to arī būs grūtāk pārdot.

Nepieciešama konsultācija un jauns risinājums mājas būvē? Sazinies ar moduļu māju izstrādātājiem un viņi uzstādīs māju jebkurā vietā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.