Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Finanšu piesaiste uzņēmuma attīstībai

Ieguldījumi uzņēmuma attīstībā ir būtiski, lai tas spētu pastāvēt un veiksmīgi konkurēt mūsdienu tirgus apstākļos, kad patērētājiem ir pieejams arvien plašāks izvēļu klāsts. Taču viena no problēmām, ar ko uzņēmumi nereti saskaras un kas kavē to attīstības procesu, ir nepietiekami brīvie finanšu līdzekļi. Ja ar pašu kapitālu nepietiek, lai īstenotu mērķus un idejas, kas veicinātu uzņēmuma attīstību, iespējams piesaistīt ārējā finansējuma avotus.

Finansējuma veidi

Lai izvēlētos piemērotāko finansējuma veidu, uzņēmumam ir rūpīgi jāizvērtē finansējuma atbilstība tā vajadzībām, kā arī jāizvērtē, cik efektīvi uzņēmums spēs izmantot izvēlētā finansējuma veida atbalstu.

  • Banku vai nebanku aizdevēji

Aizdevums ir viens no uzņēmumu vidū plaši izmantotiem finansējuma veidiem. Uzņēmumi bieži izmanto gan banku, gan nebanku kredītdevēju aizdevumus, kuri dod iespēju iegūt nepieciešamos naudas līdzekļus, lai veicinātu uzņēmuma attīstību, ieguldot, piemēram, jaunās ražošanas iekārtās. Maziem un vidējiem uzņēmumiem ērts risinājums ir kredīts internetā. Tas sniedz iespēju iegūt finanšu līdzekļus, lai uzņēmums spētu augt un attīstīties, tādējādi nodrošinot iespēju gūt biznesa panākumus un uzlabot savu pozīciju konkurentu vidū.

  • Investori

Arī privātie investori ir viens no veidiem, kā iegūt uzņēmuma attīstībai vajadzīgos finanšu līdzekļus. Šo finansējuma veidu nereti izvēlas jauni un mazi uzņēmumi, kuri vēlas īstenot uzņēmuma attīstības mērķus un idejas. Taču jāņem vērā, ka šāda finansējuma piesaiste nav viegla, jo, ieguldot investori uzņemas lielu risku, tādēļ tiem ir būtiski rūpīgi izvērtēt uzņēmuma un tā produktu izaugsmes potenciālu. Turklāt visbiežāk uzņēmuma attīstībā tie ir gatavi ieguldīt tikai tad, ja saskata lielas peļņas iespējas.

  • Valsts vai organizāciju granti un programmas

Tāpat uzņēmumiem ir pieejamas arī valsts atbalsta programmas un granti. Taču svarīgi uzsvērt, ka šī finansējuma veida iegūšanai visbiežāk nepieciešams ilgāks laika posms, kā arī tas paredz atbalstu tikai kādiem konkrētiem mērķiem, piemēram, jaunu eksporta tirgu apgūšanai.

Priekšrocības, ko sniedz finanšu piesaiste uzņēmuma attīstībai

Kā jau priekš tika minēts – ir būtiski ieguldīt uzņēmuma attīstībā. Taču, kur ieguldīt piesaistītos finanšu līdzekļus un kā tie veicinās uzņēmuma attīstību? Tehniskā nodrošinājuma iegāde un atjaunošana ir viena no pozīcijām, kas var sniegt iespēju uzlabot produktu un pakalpojumu kvalitāti. Savukārt, ieguldījumi inovatīvu produktu attīstīšanai, ir lielisks veids, kā paplašināt uzņēmuma sortimentu un aptvert jaunus tirgus segmentus, tādējādi paplašinot klientu loku. Tāpat uzņēmuma attīstībai piesaistītos finanšu līdzekļus ir vērts ieguldīt ilgtspējīgu un videi draudzīgu risinājumu ieviešanai. Tas dod iespēju ne tikai sniegt savu artavu vides problēmu risināšanā un ilgtermiņā optimizēt, piemēram, elektrības vai apkures izmaksas, bet arī gūt priekšroku to potenciālo klientu vidū, kam ir svarīgi izvēlēties sociāli atbildīgus uzņēmumus. Šie ir tikai daži no mērķiem, kas var veicināt uzņēmuma attīstību. Pirms finanšu līdzekļu ieguldīšanas uzņēmuma procesu veicināšanā ir svarīgi rūpīgi izanalizēt un izvērtēt, kurā pozīcijā investīciju atdeve būs visefektīvākā.

Ja vēlaties ieguldīt sava uzņēmuma attīstībā un izaugsmē, taču šobrīd nav pieejami nepieciešamie naudas līdzekļi, noderīgi būs Aizdevums.lv finanšu pakalpojumi – kredīts biznesam un naudas kredīts, kas sniedz iespēju iegūt vajadzīgos finanšu līdzekļus ideju un mērķu īstenošanai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.