Sieviešu futbola komanda “FK Jelgava” 1. līgas devītās kārtas spēlē ar rezultātu 17:0 (8:0; 9:0) pārspēja pretinieces no “Liepājas futbola skola-2”. Ar četriem vārtu guvumiem spēlē atzīmējās pussardze Alise Keita Baltrušaite un uzbrucēja Santa Baltause.

Neskatoties uz to, ka jelgavniecēm pretī stājās Sieviešu 1. līgas vājākā komanda, sportistes spēlei gatavojās ar tādu pašu atbildību, kā pirms katras spēles. Neskatoties uz karsto laiku, iesildīšanās notika intensīvā tempa un liecināja par meiteņu vēlmi šajā spēlē gūt trīs punktus priekš turnīra tabulas. Par iekļūšanu trijniekā cīnās veselas piecas komandas un punktu skaits tām ir praktiski līdzīgs.

Pirmā puslaika gaitu iezīmēja “FK Jelgava” kreisās malas pussardze Alise Keita Baltrušaite, Latvijas U-17 izlases dalībniece, kura atklāja spēles rezultātu 7. minūtē – 1:0. Alisei ir liels ātrums, tehniskas kustības un labas spējas pārredzēt laukumu. Visas šīs spējas viņa izmantoja šajā spēlē.

Alise Keita Baltrušaite

Otros un trešos vārtus pirmajā puslaikā guva divas citas “FK Jelgava” pamatsastāva spēlētājas Ketija Daukšte un Alise Baltause. Ceturtos vārtus atkal guva Alise un šajā brīdī jelgavnieces jau bija apmierinātas ar rezultātu. Viņas centās samazināt spēles tempu un “nosēdās” aizsardzībā, necenšoties īpaši uzbāzties viešņām no Liepājas – 4:0.

Par pārsteigumu “Liepājas futbola skolas-2” futbolistes neizmantoja viņiem piedāvāto iespēju pārņemt bumbas kontroli. Alise Keita Baltrušaite ņēma spēles grožus savās rokās un veidoja ātrus uzbrukumus caur kreiso malu ātri gūstot divus vārtus – 6:0.

Līdz pirmā puslaika beigām vēl vienus vārtus guva Estere Pikša un vēl vienus vārtus savos vārtos iesita Sanija Dreimane – 8:0. Arī šajos uzbrukumos neiztika bez ātras un tehniskās Alises dalības.

“FK Jelgava” galvenais treneris Aleksejs Osipovs laida uz laukuma gan rezerves vārtsardzi Felicitu Leonoru Feiginu, gan komandas jaunākās dalībnieces Anci Daibi un Karolīnu Auziņu. Savukārt komandas kapteinei un pamata vārtsardzei Elzai Renātei Strazdiņai (Latvijas U-19 izlases dalībniece) viņš ļāva spēlēt uzbrucējas lomā.

Elza Renāte Strazdiņa

Visa jelgavnieču spēle otrajā puslaikā bija pakārtota tam, lai komandas vārtsardze guva vārtus. Viņa bija ļoti aktīva vārtu priekšā, bet no sākumā vārtus guva viņas komandas biedrenes. Ketija Daukšte precīzi izmantoja soda sitienu. Santa Baltause guva trīs vārtus. Daniela Miļūna izcēlās ar apspēlēšanas prasmēm un vienu vārtu guvumu.

Komandas aizsardzības balsts Denīze Marta Medinika guva fantastiskus vārtus, raidot bumbu no soda laukuma kreisās puses ārpuses pēc iegrieztās trajektorijas vārtu augšējā labajā stūrī. Un tad pienāca brīdis, kad komandas pamatvārtsardze  Elza Renāte Strazdiņa guva savus pirmos vārtus.

Bet ar to prieki nebeidzās. Īpaši tika atzīmēti 15 gadus vecās Karolīnas Auziņas debijas vārti, kas lika jaunajai sportistei nobirdināt laimes asaras. Jau pieliktajā spēlēs laikā, jelgavnieces piespieda liepājnieci Saniju Dreimani otro reizi ieradīt bumbu savos vārtos – 17:0.

Šī gada 9. jūlijā “FK Jelgava” izbraukumā ar rezultātu 4:0 pārspēja “SK Imanta” un līdz ar trim punktiem, kurus ieguva cīņā pret “Liepājas futbola skola-2”, viņas uz laiku pakāpās uz 1. līgas turnīra tabulas otro vietu. Viņu tuvākām konkurentēm no “Metta-2” rezervē ir vēl divas spēles un tas var ietekmēt situāciju turnīra tabulā. Kopumā uz otro un trešo vietu pretendē četras komandas un “FK Jelgava” būs svarīgas visas nākošās spēles.

6. augustā viņas dosies izbraukumā, lai cīnītos ar neparocīgu, bet vājāku “FB Gulbene/ZAFC”. Savukārt 1. posma noslēguma spēli viņas aizvadīs 13. augustā savās mājās, tiekoties ar turnīra līderēm – “Daugavpils futbola skola”.