Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Gaisa dzesētājs – maciņam draudzīgs risinājums

Mēs visi gaidām vasaru, kad varēsim sasildīties, pavadīt vairāk laiku ārā un vienkārši atpūsties. Tajā pašā laikā ir arī tādas vasaras dienas un naktis, kad gaiss ir tik sutīgs, ka par nekādu atpūtu pat negribas domāt. Šādās dienās galvenais uzdevums ir izturēt karstumu un mēģināt naktī pagulēt vismaz dažas stundas.

Viens no labākajiem risinājumiem, lai nepakļautu sevi šādiem pārbaudījumiem ir gaisa dzesētāji. Ar to palīdzību varēsiet uzlabot istabas mikroklimatu un pazemināt temperatūru.

Istabas gaisa dzesētāji – īsts glābiņš vasaras karstumā

Gaisa dzesētāja darbības princips ir pavisam vienkāršs. Istabas karstais gaiss tiek iesūkts iekšā, atdzesēts un ar ventilatora palīdzību izpūsts ārā. Paralēli gaisa atdzesēšanai tas tiek arī mitrināts, kas padara iekārtu īpaši piemērotu lietošanai sausos un karstos laikapstākļos.

Latvijas klimatiskajos apstākļos, kur gaiss nav pārlieku sauss, gaisa dzesētājs varētu samazināt vidēja lieluma istabas temperatūru par 2 C līdz 5 C. Efekts būs jūtamāks, ja novietosiet iekārtu tā, lai gaisa cirkulācija būtu pa visu istabu.

Temperatūrai samazinoties, telpā kļūst patīkamāk uzturēties un arī elpot kļūs vieglāk. To veicinās ne tikai vēsā gaisa pieplūdums, bet arī gaisa mitrināšana, kas ir īpaši noderīga normālas deguna gļotādas darbībai.

Lai izvairītos no kondensāta veidošanās, ir svarīgi mājā vai dzīvoklī nodrošināt arī atbilstošu ventilāciju. Pats vienkāršākais veids, kā to izdarīt karstās vasaras dienās ir periodiski atvērt istabas logu vai uz dažām minūtēm uztaisīt caurvēju.

Ja vēlaties temperatūru samazināt vēl vairāk, ielūkojoties Gaisa1.lv mājaslapā sadaļā – Gaisa kondicionieri. Šo iekārtu cena ir krietni augstāka nekā gaisa dzesētājiem, taču arī jauda ir būtiski lielāka.

Gaisa dzesētāju priekšrocības

Istabas gaisa dzesētāji ir lēts risinājums temperatūras mazināšanai dzīvoklī, mājā vai birojā. Zemās iegādes izmaksas gan nav iekārtas vienīgā priekšrocība. Aplūkosim tās nedaudz tuvāk:

  • Energoefektivtāte – mini gaisa dzesētājs patērē mazāk kā 20 W elektrības, kas ir ļoti maz pat pie augstām elektrības cenām.
  • Videi draudzīgs un ilgtspējīgs – gaisa dzesēšanai iekārta izmanto ūdeni, kam var pievienot ledu vai dzesēšanas elementus. Pēdējos var izmantot daudzkārtīgi, ik pa laikam ievietojot ledusskapja saldētavā.
  • Mobilie gaisa dzesētāji ir viegli un ērti pārvietojami. Svars ir ļoti neliels (aptuveni 4 kg), kas ļauj to pārvietot pat bērnam. Dzesēšanai paredzētajā ūdens rezervuārā var ieliet vairāk kā 3 l ūdens. Kad tvertne tukša, papildiniet to ar jaunu ūdeni. Pārvietošanu atvieglo arī iekārtai piestiprinātie ritentiņi.
  • Ērta vadāmība. Ieslēdziet un uz LCD ekrāna vai ar pulti izvēlēties vēlamo darbības režīmu. Vairumam modeļu pieejams arī klusais režīms, kas ļauj iekārtu darbināt zemākā intensitātē. Šī opcija ir īpaši piemērota nakts stundām.
  • Sertificēti un ar garantiju. Visi internetveikalā pieejamie gaisa dzesētāji ir sertificēti (CE), kvalitatīvi un ar garantiju.

Kopumā gaisa dzesētāji ir demokrātisks risinājums gaisa temperatūras mazināšanai. Tā priekšrocības Latvijā vēl nav līdz galam novērtētas, taču varam prognozēt šī tipa iekārtu popularitātes pieaugumu.

Tiem, kas vēlas iegūt lielāku kontroli pār temperatūras un gaisa mitruma regulāciju un ir gatavi maksāt vairāk, ir vērts izvērtēt priekšrocības, ko sniedz e-veikalā Gaisa1.lv atrodamie mobilie kondicionieri. Protams, ja zema cena ir galvenais faktors, tad gaisa dzesētājs būs pats labākais risinājums.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.