Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ieskats arābu smaržu pasaulē

Austrumu zemes jau gadsimtiem ilgi vilina ļaudis ar savām eksotiskajām garšvielām, aromātiem un tradīcijām. Ļoti daudzi ir sajūsmā par visu eksotisko, tāpēc nedaudz ielūkosimies noslēpumainajā un bagātajā arābu smaržu pasaulē. Aplūkosim, kādi ir tipiski arābu smaržu aromāti, un kā arābu smaržas atšķiras no ierastajām eiropiešu vai amerikāņu smaržām.

Arābu smaržu nozīme

Arābu smaržas ir neparastas, noslēpumainas un jutekliskas. Šie austrumnieciskie aromāti nereti spēj raisīt iztēli un atklāt jūsu noslēpumainākos dvēseles nostūrus. Arābu smaržas spēj cilvēkus aizvest bezgalīgas iztēles jūrā, kurā jūs sastapsieties ar vēl nebijušiem piedzīvojumiem. Austrumu valstīs smaržām ir milzīga nozīme, un cilvēku ikdiena šajās valstīs nav iedomājama bez bagātīgām un kaislīgām smaržām. Austrumu zemēs smaržas liecina par labu gaumi, sevis kopšanu un labu dzīvesveidu. Tāpat cilvēki nereti mēdz savienot dažāda veida smaržas, lai radītu pavisam unikālu aromātu – kaut ko tādu, ar ko izcelties apkārtējo vidū. Arī jūs varat izmēģināt ko līdzīgu, gan ar arābu smaržām, gan cita veida smaržām. Sajauciet vairākas smaržas, lai radītu savu unikālo aromātu, kāds nebūs nevienai citai sievietei.

Kādas smaržu notis parasti sastopamas arābu smaržās?

Arābu smaržas visbiežāk tiek ražotas no dabīgām eļļām, kas padara šīs smaržas daudz noturīgākas, jo tās iztvaiko nedaudz lēnāk. Tas nozīmē, ka arābu smaržu pudelīte jums ilgs daudz ilgāku laiku. Nereti šīs smaržas ir arī visai spēcīgas, tāpēc nepieciešams pavisam neliels smaržu daudzums, lai nepārforsētu ar smaržu daudzumu. Atcerieties, ka labāk uzpūst mazāk smaržas nekā par daudz.

Arābu smaržām ir raksturīgi dažādu jutekliski, mistiski un noslēpumaini aromāti. Kādus tad aromātus mēs visbiežāk atradīsim austrumu smaržās? Muskusu, vīraku, garšvielu, dažādu koku aromātus. Tāpat ziedi, piemēram, jasmīns, aprikoze vai bergamote nav retums. Austrumu smaržas izceļas ar to, ka vienā smaržu pudelītē var būt apvienots bagātīgs aromātu komplekts. Arābu smaržas var jūs noteikti pārsteigt, jo tās nereti var būt stipri atšķirīgas no mums ierastajām Eiropas vai Amerikas smaržām. Austrumu smaržas ir bagātīgākas un nereti specifiskākas, tāpēc ne visiem tās iepatīkas no pirmās reizes.

Kā panākt ilgāku smaržu noturību?

Arābu smaržas pašas par sevi ir daudz noturīgākas, it īpaši, ja to sastāvā ir dabīgas eļļas. Tomēr, lai smaržas priecētu jūs visas dienas garumā, ir vēlams tās uzpūst konkrētās ķermeņa vietās. Uzpūtiet smaržas uz kakla zem auss ļipiņām, plaukstu locītavu iekšpusēs, lai smaržas labāk noturētos. Tā kā arābu smaržas mēdz būt visai bagātīgas un spēcīgas, tad nelietojiet tās uzreiz tā, kā cita veida smaržas. Ir liela iespēja, ka arābu smaržas nevajadzēs lietot tikpat lielā apjomā. Vispirms izsmidziniet smaržas tikai vienu reizi, lai pārliecinātos, vai ir nepieciešama papildus smaržu doza – iespējams, ka ar vienu pūtienu pilnīgi pietiek. Ja jūs uzpūtīsiet pārlieku lielu smaržu daudzumu, jums var sākt sāpēt galva, var būt nelaba dūša un citi nevēlami blakus efekti. Tāpat arī smaržu pārforsēšana var nelabvēlīgi ietekmēt arī apkārtējos cilvēkus, tāpēc lietojiet smaržas uzmanīgi, ja ikdienā strādājat kolektīvā ar daudz cilvēkiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.