Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Indra Zilberta starp mākslu un finansēm

Mazliet nost no Jelgavas centra kņadas pilsētas bibliotēkas mājīgā iekšpagalmā atrodas “Mākslu rūme” – vieta, kur satiekas dažādas mākslas. Uz sarunu par cigunu, mākslu un vienkārši dzīvi “Zemgales Ziņas” aicināja “Mākslu rūmes” īpašnieci un austrumu vingrošanas instruktori Indru Zilbertu.

Austrumu vingrošanas apguvei Indra Zilberta, kuras pamatdarbs ir finanšu joma, pievērsās pirms apmēram 15 gadiem, kad savos četrdesmit gados, kā daudzi cilvēki tādā vecumā, sāka meklēt atbildes uz jautājumiem – Kas es un mēs esam? Kāpēc esam? “Jau pirms tam bez matemātikas un finansēm mani interesēja gan māksla, gan dažādas netradicionālas mācības. Pusaudža gados apmeklēju zīmēšanas nodarbības pie Ulda Rogas, vēlāk mācījos gleznot pie Raita Junkera. Mācījos astroloģiju un nodarbojos ar jogu, studēju sociālpsiholoģiju, zīmēju mandalas un meklēju atbildes. Līdz nonācu līdz cigunam. Tajā laikā saskāros ar dažām veselības problēmām, bet, pateicoties arī ciguna nodarbībām, izdevās veiksmīgi tikt ar tām galā. Vienīgi sākumā nesapratu, ka, lai justos labi, vingrinājumi jāpilda regulāri, nevis tikai tad, kad veselība jau sašķobījusies, un jāmaina ne vien paradumi, bet arī attieksme pret visu, kas notiek,” pieredzē dalās I. Zilberta.
Cigunu viņa apguvusi pie zinošā austrumu vingrošanas skolotāja Igora Kudrjavceva, sākumā mācoties pati priekš sevis, bet vēlāk kļūstot par ciguna instruktori. Pirmās grupu nodarbības austrumu vingrošanas instruktore vadīja Jogas centrā, bet ar laiku saprata, ka vēlas to darīt savās telpās. “Viss salikās ļoti likumsakarīgi. Savulaik mācījos gleznot pie Raita Junkera, vietā, kur tagad atrodas “Mākslu rūme”, un pirms pieciem gadiem bez ilgām pārdomām kļuvu par šo jauko telpu īpašnieci,” teic I. Zilberta.

Sākumā jauniegūtajās telpās primārais bija ciguna nodarbības, bet paralēli notika arī gleznu izstādes. Gleznām ar laiku piebiedrojās vēl citas brīnišķīgas rokām darinātas lietas, kuras “Mākslu rūmes” īpašniece noskatījusi, apmeklējot dažādus amatniecības gadatirgus. “Tās ir lietas, kas man patīk, un apbrīnoju meistarus, kuri tās rada. Redzu, ka šo skaistumu novērtē arī apmeklētāji, kas pie manis iegriežas.” Šobrīd te var apskatīt un iegādāties Tukuma keramikas darbnīcas “Mēness bļoda” radītos elegantos porcelāna traukus un cēsnieces Kristīnes Grimmas dzīvespriecīgos krāsainos gleznojumus stiklā.

Savukārt no Liepājas atceļojušas SIA “Saules sveces” veidotās smaržīgās svecītes un ziepes ar dzintara gabaliņiem. “Mākslu rūmes” īpašniece piedāvā pašas veidotos smaržmaisiņus ar aromātiskiem augiem. Neiztrūkstošas joprojām ir mākslinieka Raita Junkera gleznas, kuras rotā arī ēkas ārsienu un atspoguļo Jelgavas svētku tematiku, – tā ir brīvdabas mākslas galerija “Svinam Jelgavā”, kas izveidota ar pašvaldības iestādes “Kultūra” finansiālu atbalstu. Jūnija sākumā šo gleznu galeriju paredzēts papildināt ar vēl četriem mākslinieka darbiem. Bez ciguna vingrošanas “Mākslu rūmes” telpās regulāri notiek gleznošanas, elpošanas un dabiskas redzes uzlabošanas nodarbības.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.