Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jaunumi mežkopības jomās, kas jāzina katram meža īpašniekam

Mežs ir resurss, kas var dot ļoti daudz ne tikai tā īpašniekam, bet patiesībā visai mežkopības nozarei.  Pēdējā laikā tiek aktualizēti jautājumi, kas saistīti ar meža atjaunošanas procesu, nocirsto koku diametru izmaiņām, un arī gaidāmās apkures izmaksām, kas lielākā vai mazākā mērā attiecas arī uz meža nozari.

Svarīgi apzināties, ka meža resurss Latvijā ir apjomīgs, neskatoties ne uz kādiem mežkopības jomas ierobežojumiem. Iespējams, ka meža īpašniekiem šajā brīdī ir daudz un dažādi jautājumi, uz kuriem īsti nav skaidras atbildes.

Īsumā jāsaka, ka ir veikti dažādi grozījumi un izmaiņas Mežkopības likumā, kas spēkā stāsies dažādos laika periodos, ne visi uzreiz, lai neradītu haosu meža īpašnieku starpā.

Turpmāk izstrādājot meža platību, ir jāņem vērā atļautais koku diametrs, piemēram, priedei 30 cm, eglei 26 cm, bet bērzam 25 cm.  Šādi noteikti rādītāji ļaus vēl produktīvāk pieturēties pie dabiskā meža atjaunošanas procesa, lai process norisinātos pēctecīgi.

Lai gan jāuzsver, ka trīs gadu laika posmā pēc meža izstrādes īpašnieku pienākums būs atjaunot mežu, sējot vai stādot, sākot ar 2023. gada 1. janvāri. Lai meža audzi atzītu par atjaunotu ir noteikts koku skaits – priedei 2000 /ha, pārējām sugām 1500/ ha.

Neskatoties uz dažādiem jaunumiem mežkopības jomā, meža pirkšanas un meža pārdošanas process daudziem joprojām ir aktuāls. Ja vēlaties uzzināt, kāda ir Jūsu esošā vai topošā meža īpašuma vērtība, tad to ir iespējams noskaidrot izmantojot mežkopības firmas Trovent pakalpojumus, kuri ir pieejami visā Latvijā.

Mājas lapā trovent.lv atradīsiet informāciju par pieejamajiem pakalpojumiem, kā arī par to, kā Trovent var palīdzēt meža pirkšanas vai pārdošanas darījumos. Izvēlieties uzticamus un pārbaudītus mežkopības nozares pārstāvjus, lai darījums izdotos veiksmīgs.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.