Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā ģimenēm ar bērniem atsāksies atbalsta grupu nodarbības

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Sociālo pakalpojumu centrs bērniem no septembra atsāks Jelgavas vecākiem vadīt atbalsta grupu nodarbības par bērna aprūpi un audzināšanu. Primāri tajās būs iespēja piedalīties ģimenēm ar sociālā darbinieka nosūtījumu, taču grupu nodarbības var apmeklēt arī citi interesenti, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē norāda, ka sociālie darbinieki savā ikdienas darbā ir pārliecinājušies, ka preventīvais darbs ar klientiem bieži vien būtu bijis nepieciešams jau daudz agrāk – tad smagu sociālo gadījumu būtu retāk.

“Ir ļoti daudz piemēru, kad sociālā darbinieka redzeslokā vai krīzes centrā nonāk ģimenes ar bērniem, kuru sociālās problēmas tā samilzušas, ka ir grūti risināmas. Uzskatu, ka ļoti būtiski ir meklēt risinājumus, lai jau savlaicīgi atbalstītu un palīdzētu šādiem vecākiem. Grupu nodarbības, kurās sniegt atbalstu un zināšanas vecākiem, ir viens no veidiem, kā varam strādāt preventīvi,” skaidro Sociālo pakalpojumu centra bērniem vadītāja Anita Herca.

Sociālo prasmju attīstīšana bērnu aprūpē, bērnu audzināšana, izglītošana, pamatvajadzību nodrošināšana, bērnu disciplinēšana – šie jēdzieni dažiem vecākiem ir sveši, viņi nezina, kā ar šādiem pienākumiem tikt galā, jo lielākoties pašiem ģimenē tā kādreiz ir pietrūcis. Tieši tāpēc no septembra Sociālo pakalpojumu centrs bērniem ģimenēm ar zemām sociālām prasmēm bērna audzināšanā un aprūpē (sociālā riska ģimenēm), kurās aug bērni līdz divu gadu vecumam, piedāvās pavisam jaunu programmu – grupu nodarbības “Sargeņģelis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī jaunā grupa, kur nodarbības apmeklēs vecāks kopā ar bērnu, tiks komplektēta no Sociālo lietu pārvaldes redzeslokā esošām ģimenēm – vecākiem, kuriem trūkst līdzcilvēku atbalsta ikdienas rūpēs par mazuli, ir vājas sociālās prasmes, vecākiem ar disfunkcionālu ģimenes pieredzi, kā arī nepilngadīgiem vecākiem. “Tā ir iespēja ģimenei sagatavoties vecāku lomai, gūstot zināšanas, piemēram, par bērnu aprūpi, mācoties arī sociālās prasmes, budžeta plānošanu,” tā A.Herca. 

Plānots, ka programma “Sargeņģelis” Jelgavā sāks darboties septembra beigās, un katrai ģimenei gadā paredzētas 20 tikšanās ar speciālistiem.

Ģimenēm ir iespēja pieteikties 12 nodarbību ciklam “Bērna emocionālā audzināšana”. Tas ieteicams vecākiem ar bērniem līdz septiņu gadu vecumam, aizbildņiem un audžuvecākiem ar bērniem līdz desmit gadiem. Šo nodarbību mērķis ir veicināt bērna uzticēšanos un mazināt trauksmi, attīstīt saskarsmes iemaņas, veicināt bērna iesaistīšanos dažādās aktivitātēs, sekmēt attiecības ar vienaudžiem, veicināt emociju pašregulāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt grupu nodarbības “Iekšējo resursu aktivizēšana” tiek piedāvātas uzvedības un sociālās korekcijas programmas pusaudžiem, kuriem ir problēmas ar likumu, un šajā grupā tiek uzņemti jaunieši tikai ar sociālā darbinieka nosūtījumu.

Tāpat Sociālo pakalpojumu centrs bērniem rudenī vecākiem nodrošinās nodarbību ciklu “Ceļvedis, audzinot pusaudzi”. Jāpiebilst gan, ka šī grupa ir praktiski nokomplektēta, bet iespējams pieteikties uz nākamo ciklu, kas notiks 2023. gadā. Desmit nodarbības “Ceļvedis, audzinot pusaudzi” paredzētas vecākiem, kuru ģimenē aug 10–16 gadus veci bērni, lai runātu par pusaudža vecumposmu, savstarpējām attiecībām ģimenē un komunikāciju, pusaudža sociālajām prasmēm, seksualitāti, disciplinēšanu, dzīves prasmēm un rūpēm par sevi.

“Vecāki nereti ir izmisuši un nezina, ko darīt ar nesavaldīgo pusaudzi. Grupu nodarbībās mūsu speciālisti sniedz daudz praktisku ieteikumu un paņēmienu, kā sadzīvot un komunicēt ar savu bērnu, lai nerastos problemātiskas situācijas kā vecākam, tā bērnam,” tā A.Herca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka līdztekus šiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem ir pieejamas arī sensorās un motorās attīstības nodarbību pakalpojums, terapeitiskās spēles pakalpojums, sociālo prasmju attīstīšanas nodarbības.

Nodarbību norise tiek plānota Stacijas ielā 13. Sīkāku informāciju par grupu nodarbībām un to norisi var uzzināt pa tālruni 20538320 vai 26480186.

Foto: pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.