Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas muzejā apskatāmas Ginta Strēļa rotas, skulptūras un grafikas

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā atklāta un līdz 9. oktobrim apskatāma mākslinieka Ginta Strēļa izstāde “Pusceļā”, kurā apskatāmas rotas, skulptūras un grafikas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savos darbos mākslinieks izmanto dārgmetālus, dārgakmeņus, kā arī dažādus dabas materiālus, piemēram, melnkoku, perlamutru, strausa olas čaumalu un citus.

G.Strēlis raksturo savu izstādi lakoniski: “Pusceļš ir aptuvens attālums starp sākumu un mērķi. Starp ideju un rezultātu. Starp rotu un lietotāju. Rotas radīšana arī ir pusceļš, kurā par pirmo pusi rūpējas rotkalis, savukārt otru pusi veido tās lietotājs. Tas iezīmē apziņu, ka esam mūžīgā izaugsmē un kustībā starp ideju, procesu un gala iznākumu. To īso brīdi, kas svinīgi stiprina nākamo pakāpienu aizvien jaunu mērķu un ideju kalšanai.”

G.Strēlis mācījies Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā Metālmākslas nodaļā (absolvējis 1981. gadā) un Tallinas Mākslas universitātes Metālmākslas nodaļā (absolvējis 1992. gadā). Izstādēs piedalās kopš 1986. gada (Latvijā, Vācijā, ASV un citur).

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.