Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pedagogi dalās pieredzē Eiropas dabaszinātņu festivālā

No 24. līdz 27. martam Čehijas galvaspilsētā Prāgā notika Eiropas dabaszinātņu skolotāju festivāls “Zinātne uz skatuves”, kurā piedalījās arī trīs dabaszinātņu skolotāji no Latvijas, tostarp Jelgavas 5. vidusskolas pedagogi – Aleksandrs Smirnovs un Josifs Spirts, informē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pasākumā piedalījās vairāk nekā 350 pedagogu no 34 valstīm, kuri māca dabaszinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātiku un mākslas priekšmetus, sākot no pirmsskolas posma, līdz vidusskolai. Latvija šajā festivālā bija pārstāvēta trešo reizi.

Jelgavas skolotāji festivāla kategorijā “Daudzveidība STEM priekšmetu apguvē” prezentēja projektu ar nosaukumu “Kā tas strādā?”. Mūsu pedagogi kolēģiem rādīja mācību metožu daudzveidību, kā caur interešu izglītību iespējams stiprināt formālajā izglītībā gūtās zināšanas, kad vienkopus sastopas Lego robotika, elektronika un programmēšana. Tādējādi tiek sekmēta zinātnes un tehnoloģiju prasmju attīstīšana praktiskā veidā. Turklāt šajās nodarbībās vecākie un pieredzējušākie skolēni ar skolotāju atbalstu palīdz apgūt zināšanas un prasmes jaunākajiem audzēkņiem.

“Pārliecinājāmies, ka esam uz pareizā ceļa, bet varam vēl daudz ko attīstīt. Festivālā valdīja liels tehniskais radošums! Šī bija lieliska iespēja jauniem kontaktiem ar citu valstu skolotājiem, jau domājot par kopīgiem projektiem, kurus īstenot nākotnē,” iespaidos dalās A.Smirnovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegtos projektus vērtēja starptautiska žūrija pēc šādiem kritērijiem: skolēnu intereses veicināšana par zinātni, parādību pētīšanu, saistība ar reālo ikdienas dzīvi, ilgtspējīga ietekme, iespējas veikt ikdienas skolas dzīvē un par saprātīgām izmaksām, izzināšanā un pētniecībā balstītas mācīšanās veicināšana, projekta/metodes novitāte.

Festivāla žūrijas komisijā bija tikai viena pārstāve no Latvijas – Daiga Krieviņa no Mārupes pamatskolas. Viņa stāsta, ka šis festivāls pedagogiem ir kā iedvesmas laboratorija jaunām idejām, ko var izmantot sava pedagoģiskā darba pilnveidošanai. “Daudz redzēto risinājumu sniedz impulsu meklēt jaunas pieejas tieši Latvijas izglītības sistēmā. Kopumā gan secinām, ka Latvijas izglītības prioritātes – skolēnu patstāvīga darbība, tehnoloģijas un arvien praktiskāka pieeja – ir arī Eiropas skolotāju galvenais sasniedzamais rezultāts,” tā žūrijas komisijas pārstāve.

Nākošais Eiropas dabaszinātņu skolotāju festivāls “Zinātne uz skatuves” notiks Somijas pilsētā Turku 2024. gadā. Iespēju piedalīties Eiropas festivālā skolotāji iegūst, piedaloties nacionālajā atlases konkursā, ko 2023. gadā organizēs ZRKAC sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Foto: no pedagogu personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.