Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas šorttrekistam EYOF 1. un 4. vieta, kā arī sudrabs (papildināta)

Pirmos startus Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā (EYOF) aizvadījis Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) šorttrekists Linards Reinis Laizāns. Vakar 1500 metru distancē viņš izcīnīja 4. vietu, bet šodien 500 metru distancē viņam 1. vieta, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais starts Linardam Reinim bija svētdien – 1500 metru distancē –, kas notika nākamajā dienā pēc atklāšanas ceremonijas. Sportisti sacensības sāka no ceturtdaļfināla. Gan šo, gan nākamos slidojumus Linards Reinis veica pārliecinoši un iekļuva A finālā, kas nozīmē cīņu par medaļām. Diemžēl fināla skrējienā mūsu šorttrekists piedzīvoja kritienu un kopvērtējumā viņam jāsamierinās ar 4. vietu 1500 metru distancē 32 sportistu konkurencē. Uz goda pjedestāla kāpa bronzas medaļnieks no Polijas, sudraba medaļnieks no Norvēģijas un zelta medaļnieks un Ungārijas.

Nākamajā dienā Linards Reinis stājās uz starta 500 metru distancē. Šoreiz sportisti sacensības sāka no kvalifikācijas kārtas. Arī šajā distancē Linarda Reiņa sniegums bija pārliecinošs, un vieta A finālā. Fināla skrējienā Linards Reinis turējās vadībā un arī finišēja pirmais, izcīnot 1. vietu 32 sportistu konkurencē. 2. vietu izcīnīja Serbijas sportists, 3. vietu – Polijas sportists.

“Vakar Linardam Reinim nepaveicās, viņu nogāza, bet līdz tam viņš bija otrais un, visdrīzāk, arī būtu bijusi medaļa. Bet šodien viņš kārtīgi pastrādāja no pirmā līdz pēdējam braucienam, visos uzvarēja un lūk – zelts!” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” komentē Linarda Reiņa trenere Evita Krievāne, norādot, ka viņu mērķis arī bijis EYOF izcīnīt medaļas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīt Linardam Reinim būs trešais starts – 1000 metru distancē.

Jāpiebilst, ka Linards Reinis bija arī viens no Latvijas karoga nesējiem atklāšanas ceremonijā, kas notika sestdien, 21. janvārī.  

Linards Reinis Laizāns 24. janvārī savā noslēdzošajā Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskā festivāla startā, 1000 metru distancē, izcīnīja sudraba medaļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1000 metru distancē, līdzīgi kā 500 metru distancē, Linards Reinis gan kvalifikācijas, gan ceturtdaļfināla, gan pusfināla skrējienā finišēja pirmais, iekļūstot A finālā, kurā sportisti cīnās par medaļām. Fināla skrējienā kādu laiku mūsu šorttrekists bija vadībā, bet tad viņu apdzina Ungārijas sportists, kurš arī izcīnīja zelta medaļu. Linardam Reinim – sudrabs, bronza – Francijas pārstāvim.

Vēl Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā piedalīsies JLSS daiļslidotājs Kirils Korkačs, kuram īsā programma būs jādemonstrē 25. janvārī, izvēles programma – 26. janvārī.

Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja/Edijs Pālens

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.