Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jumta remonts vai pilnīga nomaiņa

Jumts ir viens no svarīgākajiem elementiem mājas konstrukcijā. Tas nodrošina aizsardzību pret laika apstākļiem un piedalās mājas iekšējā komforta nodrošināšanā. Laika gaitā jumtā var parādīties bojājumi un sākt negatīvi ietekmēt komforta līmeni mājoklī. Bet kā izvēlēties starp jumta remontu vai pilnīgu tā nomaiņu? Šajā rakstā apskatīsim abas iespējas un palīdzēsim izlemt, kura varētu būt piemērotāka.

Kā izvērtēt jumta stāvokli?

Vispirms ir jāveic vizuālā pārbaude. Pārbaudiet jumtu no ārpuses, meklējot bojājumu jumta materiālā, caurumus, sūces, rūsas pleķus, deformācijas vai citas Jūsu jumta segumam raksturīgās problēmas. Pārbaudiet arī bēniņus vai augšējo stāvu telpas, vai tajās nav mitruma pazīmju, pelējuma vai ūdens noplūdes. Ja nepieciešams, iesakām pieaicināt pieredzējušu jumta speciālistu, kas veic detalizētu jumta apsekošanu un novērtēs tā stāvokli.

Faktori, kas jāņem vērā, pieņemot lēmumu

Bojājumu apjoms. Ja bojājumi ir nelieli un lokāli, jumta remonts var būt pietiekams risinājums. Tomēr, ja bojājumi ir plaši vai ietekmē jumta konstrukciju, ir nepieciešama pilnīga nomaiņa. Ja jumts ir novecojis, bet tajā nav redzamu bojājumu, tik un tā var būt lietderīgi to nomainīt, lai nodrošinātu ilgtermiņa drošību un energoefektivitāti. Protams, ņemot vērā citus aspektus un savu tā brīža finansiālo situāciju.

Vairumā gadījumu, jumta remonts būs lētāks nekā pilnīga tā nomaiņa. Tomēr jāņem vērā, ka remonts var būt nepieciešams biežāk, ja jumts nav labā stāvoklī. Līdz ar to, raugoties ilgtermiņā, ar maziem, biežiem remontiem var gadīties, ka pārmaksājiet

nekā, ja uzreiz izvēlaties veikt pilnu jumta nomaiņu.

Ja esat nolēmis par labu remontam

Jumta segumi un ne tikai – BMI Latvija piedāvā ilgtermiņa risinājums, kas nodrošinās drošību un komfortu jūsu mājoklī gadiem ilgi. Kā arī jauna jumta seguma ieklāšana paredz mājas kopējā vizuālā izskata uzlabošanu. BMI Latvija pieejams gan plašs materiālu klāsts, gan toņu un dizaina variācijas. Izvēloties veikt jumta seguma maiņu, ir iespējams uzlabot ne tikai tās izskatu, bet arī mājas energoefektivitāti un paaugstināt mājas kopējo vērtību tirgū.

Izvēloties starp jumta remontu vai pilnīgu tā nomaiņu, ir jāņem vērā vairāki faktori, tai skaitā jumta vizuālais un tehniskais stāvoklis, bojājumu apjoms, jumta vecums, izmaksas un estētika. Ieteicams konsultēties ar pieredzējušu jumta speciālistu, kas palīdzēs izvērtēt situāciju un pieņemt pareizāko lēmumu jūsu projektam. Sazinieties ar BMI Latvija, lai vienotos par sev piemērotāko risinājumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.