Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā ārzemju studenti sniedz ieguldījumu valstī?

Starptautiskie studenti ne tikai gūst labumu no studijām Latvijas universitātēs, bet arī sniedz nenovērtējamu ieguldījumu mūsu augstākajā izglītībā, kultūrā un ekonomikā. Lai gan mums ir pārāk maz zināms par ārzemju studentu unikālo pieredzi, vajadzībām un nepieciešamajiem atbalsta veidiem, “Education Bridge”, kas nodarbojas ar ārzemju studentu piesaisti Latvijā, informē par neatsveramo ieguldījumu Latvijas ekonomikā un kopējā valsts attīstībā.

Progresīva pieredze mums

Atrodoties līdzās cilvēkiem no visas pasaules, mēs iemācāmies izvairīties no stereotipiem un veidojam apzinātākus viedokļus. Tas palīdz veidot izpratni par starptautiskiem jautājumiem, ārlietām un imigrācijas jautājumiem, sniedz iespēju unikālai starpkultūru pieredzei, piemēram, svinot jaunas brīvdienas vai nogaršojot jaunus ēdienus. Ārzemju studenti mums sniedz iespēju saskarties ar dažādiem starppersonu un komunikācijas stiliem, kas padara mūs par labākiem aktīviem klausītājiem un kritiski domājošiem cilvēkiem.

Ieguldījums zinātnē

Studenti no visas pasaules, kas mācās Latvijā, sniedz ieguldījumu Latvijas zinātniskajā un tehniskajā izpētē un ienes starptautisku perspektīvu Latvijā, palīdzot sagatavot latviešu studentus globālai karjerai un tas bieži vien vainagojas pie ilgtermiņa biznesa attiecībām un ekonomiskajiem ieguvumiem.

Bez šīs dažādības, universitātes un pat valsts var ciest no stagnācijas, tādējādi zaudējot pozīcijas starptautiskajā arēnā. Daži starptautiskie absolventi paliks strādāt Latvijā, daudzi ieņems profesionāla līmeņa darbus augstvērtīgās nozarēs, veiks papildu nodokļu un valsts apdrošināšanas iemaksas, kā arī attīstīs kvalificētu darbaspēku Latvijā. Šīs attiecības ir abpusēji izdevīgas!

“Education Bridge” ir izglītības konsultāciju uzņēmums, kas palīdz nodrošināt ārvalstu studentu uzņemšanu Latvijas universitātēs. Ieskaties mūsu mājas lapā: www.educationbridge.eu

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.