Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā atbrīvoties no zobakmens

Zobu higiēna ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Regulāri un pareizi tīrot zobus, mēs varam uzturēt zobus un smaganas veselas. Taču neskatoties uz cītīgu zobu tīrīšanu, neliela zobu aplikuma daļa tomēr paliek uz zobiem un ar laiku veidojas zobakmens. Kas ir zobakmens un kā ar to cīnīties, mums pastāstīs dr. Jūlija Katkeviča.

Kas ir zobakmens?

Zobakmens ir balts, dzeltens, brūns vai melns konglomerāts uz zobu virsmas, kas veidojas no zobu aplikuma. Parasti tas lokalizējas pie zobu kakliņiem vai zobu starpās. To labi var saskatīt uz apakšējo priekšzobu iekšējās virsmas. Zobakmens izraisa smaganu iekaisumu un asiņošanu. Pēc savas būtības tas ir mineralizēts zobu aplikums.

Šeit raksts par to, kad vairs nevajadzētu atlikt zobārsta apmeklējumu.

Kāpēc veidojas zobakmens?

Kā jau iepriekš tika minēts, zobakmens veidojas nenotīrītam aplikumam mineralizējoties siekalu ietekmē. Pie labas zobu higiēnas zobakmens veidojas nelielā daudzumā un pietiek ar higiēnista apmeklējumu reizi pusgadā.

Kā tikt vaļā no zobakmens un ar ko tas ir bīstams?

Zobakmens izraisa smaganu iekaisumu, asiņošanu, vēlāk kaula atkāpšanos un zobu kustīgumu. Tas veicina arī kariesa veidošanos, jo pie nelīdzenas zobakmens virsmas viegli piesaistās jauns aplikums. Zobakmeni nav iespējams noņemt mājas apstākļos. Zobu higiēnists ar speciālam ierīcēm un instrumentiem var notīrīt zobakmeni. Zobu higiēnists būtu jāapmeklē vismaz reizi 6 mēnešos.

Zobakmens veidojas katram cilvēkam, taču ievērojot labu zobu higiēnu un regulāri apmeklējot zobu higiēnistu, to viegli var noņemt.

Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecības pieredzējis personāls 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā ir gatavs palīdzēt katram savam pacientam saglabāt zobus skaistus un veselus!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.