Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties īsto grāmatvedi?

Grāmatveži palīdz sekot līdzi lielajām izmaksām jau starta posmā un redz kopainu.

Nevienām citām biznesa attiecībām nav tik liels potenciāls atmaksāties. Labs grāmatvedis var būt jūsu uzņēmuma finanšu partneris uz mūžu — ar zināšanām par visu, sākot no tā, kā jūs plānojat finansēt savu nākamo krāvēju, līdz tam, kā finansēt meitas augstskolas izglītību. Uzņēmums “Grāmatvedība pakalpojumi” apkopojis informāciju par lietām, kas ir būtiskas izvēloties grāmatvedi savam uzņēmumam.

Vispārējā grāmatvedības prakse aptver četras pamata kompetences jomas:

  • Biznesa konsultāciju pakalpojumi
  • Grāmatvedība un lietvedība
  • Nodokļu konsultācijas
  • Auditēšana

Pirmais solis veiksmīgam sākumam ir veikt inventarizāciju. Ņemot vērā maksu līmeni, ko esat gatavs maksāt, jums ir jāizlemj, kur beidzas jūsu atbildība un kur sākas grāmatveža atbildība.

Lielākā daļa grāmatvedības firmu piedāvā nodokļu un audita pakalpojumus, bet kā ir ar grāmatvedību? Vadības konsultāciju? Īpašuma plānošana? Vai grāmatvedis palīdzēs izstrādāt un ieviest finanšu informācijas sistēmas? Citi pakalpojumi, ko var piedāvāt ir finanšu pārskatu sagatavošana, auditēšana, investīciju pārvaldīšana un pārstāvniecība nodokļu iestādēs. Pārliecinies vai uzņēmumam ir tas, kas jums nepieciešams, vai uzņēmumam ir pieredze mazajos uzņēmumos un jūsu nozarē.

Cenas

Lielākā daļa grāmatvedības firmu iekasē maksu par stundu un tā var svārstīties. Tomēr ir daži grāmatveži, kuri strādā pēc mēneša maksas.  Noskaidro, kādi pakalpojumi varētu būt nepieciešami un kura iespēja būs rentablāka.

Mēģiniet aprēķināt kopējo gada maksu, pamatojoties uz apspriestajiem pakalpojumiem. Tomēr nepamatojiet savu lēmumu tikai uz izmaksām, jo grāmatvedis, kurš iekasē vairāk par stundu, visticamāk, ir pieredzējušāks un tādējādi spēj strādāt ātrāk nekā iesācējs, kurš maksā mazāk.

Ieteicams katru mēnesi tikties ar grāmatvedi. Izskatiet finanšu pārskatus, lai zinātu, kur nonāk nauda. Šeit jūsu grāmatvedim vajadzētu ne tikai zināt skaitļus, bet arī ieteikt alternatīvus izmaksu samazināšanas veidus.

“Grāmatvedība pakalpojumi” sniedz dažāda veida grāmatvedības konsultācijas gan jaunajiem, vidējiem, lieliem uzņēmumiem, gan biedrībām un komersantiem. Piesakies uz konsultāciju: www.gramatvedibapakalpojumi.lv un uzzini vairāk.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.