Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties labākās riepas savam auto?

Kad pienācis laiks savu auto aprīkot ar jaunām riepām, izvēle jāizdara rūpīgi. Kā zināms, no riepu kvalitātes un veiktspējas ir atkarīga drošība uz ceļa, tādēļ ir nepieciešama gan atbilstošu riepu izvēle, gan pareiza riepu montāža.

Riepu izmērs

Pirmais kritērijs, kas jāņem vērā, ir riepu izmērs. Tas atrodams gan uz riepu malām, gan auto īpašnieka rokasgrāmatā. Arī jaunāsriepas ir jāizvēlas norādītajā izmērā, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Riepu servisa izvēle

Visdrošāk riepas ir izvēlēties pie uzticamiem pārdevējiem, lai būtu pārliecība par to kvalitāti. Labs riepu serviss piedāvā auto riepas no pasaulē atzītiem zīmoliem, kā arī speciālistu konsultācijas labākā risinājuma izvēlē.

Ekonomijas nolūkos var būt vilinājums iegādāties lietotas riepas, tomēr tā noteikti nav drošākā izvēle, jo nevar būt pārliecības par to glabāšanas un lietošanas apstākļiem. Jaunas riepas ir ilgtspējīgāks ieguldījums, kas noteikti atmaksāsies.

Riepu zīmols

Būtisks faktors ir arī riepu zīmols. Protams, tas nenozīmē, ka vienmēr jāizvēlas populārākā preču zīme, tomēr pirms riepu iegādes pārliecinieties, ka ražotājs ir uzticams un atzinīgi novērtēts.

Visa riepu komplekta iegāde

Ir svarīgi iegādāties pilnu riepu komplektu uzreiz – pat tad, ja riepas uz vienas ass ir ar mazāku nodilumu. Pretējā gadījumā laika gaitā nevienmērīga nodiluma dēļ var rasties sliktāka saķere, garāks bremzēšanas ceļš, nestabila gaita līkumos u.c.

Sezona

Jāizvēlas sezonai atbilstošas riepas. Ziemas riepas izmantojamas gada aukstajā sezonā, kad vidējā gaisa temperatūra nepārsniedz +5 grādus. Savukārt, vasaras riepas ir īpaši radītas braukšanai gada siltajā sezonā.

Nopērkamas arī vissezonas riepas, bet jārēķinās, ka to sniegums nebūs tik labs kā konkrētai sezonai paredzētām riepām. Līdz ar to vissezonas riepas vairāk piemērotas tad, ja ar auto tiek braukts reti un maz.

Kvalitatīvi risinājumi Riepu Garāžā

Ja vajadzīgas kvalitatīvas riepas Rīgā, ieskatieties servisa Riepu Garāža piedāvājumā. Izvēlei tiek piedāvātas ne tikai vadošo ražotāju riepas, bet arī lietie diski. Pakalpojumu klāstā arī riepu montāža un riepu balansēšana. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk www.riepugaraza.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.