Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties piemērotāko apdares audumu dīvānam?

Dīvāna izmērs, tā forma, vēlamais pielietojums, kā arī potenciālais novietojums telpā bieži ir galvenās pazīmes, pēc kurām labākajos mēbeļu salonos un interneta vietnēs tiek meklēti atbilstoši mēbeļu varianti. Izvēles procesā tiek pievērsta uzmanība arī būtiskam izvēles kritērijam – dīvāna apdarei. Lai arī krāsa un cena ir populārākie mēbeles iegādes apsvērumi, ne mazāk svarīgi ir izvērtēt paredzamo dīvāna lietošanas intensitāti, mājokļa iemītnieku paradumus un materiāla kopjamību. Lietošanas intensitātei atbilstošs audums vai mākslīgā āda ļaus dīvānu viegli kopt un nodrošinās mēbelei ilgmūžību, kā arī vizuāli kvalitatīvu izskatu ilgtermiņā.

Cik bieži tiks izmantots dīvāns?

Dīvāni ir ērtas un daudzfunkcionālas mēbeles, kuras var izvietot viesistabās, guļamistabās vai mājas birojos. Ikdienā bieži lietotu dīvānu audumam jābūt izturīgam un viegli mazgājamam. Vispiemērotākie audumi šādam dīvānam ir no kokvilnas ar gludu tekstūru. Savukārt, tādus greznus un teksturētus materiālus kā samts labāk izvēlēties retāk lietotām mīkstajām mēbelēm.

Atbilstošu materiāla nodilumizturību ļaus noteikt Martindeila testa skaitlis, jo augstāks būs norādīto ciklu skaits, jo mēbeles audums būs izturīgāks. Bieži un intensīvi lietotiem dīvāniem visatbilstošākie būs mēbeļu audumi ar 25 000-30 000 Martindeila ciklu skaitu, retāk izmantojamām mēbelēm – 15 000-25 000 cikli.

Mājdzīvnieku spalvas un alerģijas

Dīvāni, kuru audumi ir ar mīkstu un nedaudz pūkainu tekstūru, saskaroties ar ādu, izraisa patīkamas izjūtas, taču šādiem audumiem vieglāk pieķeras putekļi vai mājas mīluļu spalvas. Ja tie netiek regulāri tīrīti, netīrumi iekļūst dziļāk auduma struktūrā un var izraisīt dažādas alerģiskas reakcijas. Tāpēc iespējamos alerģiju izraisošos riskus labāk novērst savlaicīgi, izvēloties sintētiskos audumus ar gludu, blīvu struktūru, no kuriem putekļus būs viegli nosūkt ar putekļsūcēja birstīti. Audekla tipa audumiem ar blīvu struktūru arī mazāk pieķeras smalkās mājas mīluļu spalvas.

Pirms pasūtījuma veikšanas svarīgi ir iepazīties arī ar iecerētā mēbeļu auduma kopšanas instrukciju. Modernie mēbeļu audumi ar speciālām netīrumus atgrūdošām apstrādēm ir viegli kopjami un piemēroti intensīvi lietotām mēbelēm. Lai izņemtu radušos traipus, nav nepieciešami ķīmiski līdzekļi – brīnumu paveiks saudzīga tīrīšana ar vieglu ziepju šķīdumu. 

Bieži vien, kad tiek meklēti dīvāni, var apjukt daudzveidīgajā izvēlē. Tāpēc labāk meklēt visu vienā vietā. Moderni un praktiski dīvāni ikvienam mājoklim mēbeļu salona “Kate” piedāvājumā www.kate.lv. Šeit ir dažāda veida, stila un materiāla dīvāni. Aplūkojiet “Kate” plašo preču klāstu un atrodiet savām vajadzībām labāko risinājumu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.