Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties riepu diskus hibrīda un elektroautomašīnām?

Jebkurai automašīnai būtiski ir izvēlēties tai piemērotus riepu diskus un riepas, kas ne tikai nodrošinās brauciena drošību un komfortu, bet arī papildinās automašīnas vizuālo tēlu, izceļot vēlamās iezīmes. Taču īpaši svarīgi ir rūpīgi izsvērt jaunu disku un riepu iegādi hibrīda un elektroautomašīnām, jo, papildus izmēru saderībai ar automašīnas modeli un piemērotību braukšanas apstākļiem, ir jāņem vērā arī disku ietekme uz rites pretestību un automašīnas veiktspēju kopumā.

Kādēļ ir jāpievērš papildus uzmanība riepu diskiem?

Elektro vai hibrīda automašīnās jaunas ziemas riepas nav ieteicams montēt uz tradicionāliem, automašīnām ar iekšdedzes dzinēju paredzētiem riepu diskiem, jo atšķirīgo automašīnas darbības principu dēļ mainās svara izlīdzinājums uz riteņiem.

Elektroautomašīnās papildus svaru rada akumulatori, kas palīdz uzkrāt automašīnas darbībai nepieciešamo jaudu. Papildus svars palielina rites pretestību, kas elektroautomašīnu gadījumā ir jāpārvar daudz īsākā laika posmā, jo maksimālā šo automašīnu jauda ir jāsasniedz uzreiz pēc kustības uzsākšanas. 

Kādiem ir jābūt hibrīda un elektroautomašīnu riepu diskiem?

Visoptimālāko automašīnas veiktspēju spēs nodrošināt orģinālie diski ar precīzu izmēru parametru atbilstību. Ja diska platuma, diametra, skrūvju skaita un attāluma starp skrūvēm ievērošana ļaus parūpēties par automašīnas balstiekārtas konstruktīvo stabilitāti un izturību, tad orģinālo disku izmantošana ļaus nodrošināt optimālu svara izlīdzinājumu, kas nesamazina automašīnas veiktspēju.

Svars un aerodinamiskums ir svarīgākie iemesli, kādēļ, izvēloties diskus, ir jāpievērš uzmanība disku materiālam. Hibrīda un elektroautomašīnām vispiemērotākie ir vieglmetālu lietie diski no alumīnija un magnēzija sakausējuma. Mazāks riepu disku svars nozīmē arī samazinātu vibrāciju līmeni un slodzi uz citām automašīnas konstrukcijas daļām, palielinot to kalpošanas laiku.

Vienu no plašākajiem jaunu vai lietotu auto riepu un disku klāstu Rīgā piedāvā uzņēmums “MMK Riepu serviss”. Vairāk nekā 80 000 ziemas, vissezonas, vasaras riepas un diskus par izdevīgām cenām ātri un vienkārši ir iespējams iegādāties klātienes servisa centros vai tiešsaistes veikalā www.mmkserviss.lv . Turklāt, “MMK Riepu serviss” piedāvā arī pilnu riepu montāžas un remonta pakalpojumu klāstu, sniedzot 100% garantiju veiktajam darbam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.