Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties vasaras riepas? 4 noderīgi padomi

Kad ir pienācis laiks izvēlētiesjaunas riepas savam auto, daļa autovadītāju paļaujas uz pieredzi un dod priekšroku pārbaudītām vērtībām, kamēr citi rūpīgi apskata aktuālo piedāvājumu, salīdzina dažādus variantus un tikai tad izdara savu izvēli.

Ja piederat pie otrās grupas, ieskatieties dažos ieteikumos, kas palīdzēs orientēties plašajā riepu klāstā.

1. Piedāvājuma apskate

Auto riepaspieejamas daudzveidīgā izvēlē, tādēļ, ja vēlaties kvalitatīvu ilgtermiņa risinājumu, ar izvēli ieteicams nesteigties.

Izvērtējiet dažādas iespējas, salīdzinot ne tikai cenas, bet arī riepu parametrus. Ja rodas kādas neskaidrības palīdzēs riepu serviss vai riepu garāža, kur speciālists ieteiks riepas, kas atbilst tieši Jūsu vajadzībām un braukšanas ieradumiem.

2. Riepu testu rezultāti

Ja vēlaties savu spēkratu aprīkot ar uzticamām riepām, ieskatieties arī neatkarīgo riepu testu rezultātos, kur pieejama plaša informācija par dažādiem svarīgiem kritērijiem, piemēram, bremzēšanas ceļa garumu, izturību un saķeri ar ceļa virsmu. Tas ļaus veiksmīgāk izvēlēties savam auto piemērotāko risinājumu, lai uz ceļa justos maksimāli droši.

3. Braukšanas paradumi

Noteikti jāņem vērā arī savi braukšanas paradumi. Ja ar auto plānots braukt maz un reti, var izvēlēties vissezonas riepas. Savukārt, ja vasaras sezonā paredzēti tuvāki un tālāki izbraucieni ar auto, tad priekšroka jādod vasaras riepām.

Jāatgādina, ka vasaras riepas atļautas no 1. marta, taču pirms riepu nomaiņas jāizvērtē braukšanas apstākļi, jo marta sākumā laiks mēdz vēl būt diezgan ziemīgs.

Tāpat ir jāņem vērā arī tas, pa kādu ceļa virsmu paredzēts pārvietoties visbiežāk. Tā, piemēram, ja ikdienā pārsvarā tiek braukts par asfaltētu ceļa segumu, labas būs riepas ar smalkāku protektora rakstu. Savukārt, ja daudz jābrauc pa slikti uzturētiem lauku ceļiem, labāka izvēle ir riepas ar raupjāku protektora zīmējumu.

4. Tirdzniecības vieta

Riepas ir iespējams iegādāties dažādās tirdzniecības vietās, tomēr visdrošākā vieta, kur tikt pie kvalitatīvām riepām, ir uzticams riepu serviss. Lasiet atsauksmes un citu klientu rekomendācijas, kas palīdzēs atrast pārbaudītu vietu.

Labas riepas Rīgā pieejamas servisā “Riepu garāža”. Šeit ir pieejamas arī speciālistu konsultācijas, lietie diski un tādi pakalpojumi kā riepu montāža un riepu balansēšana. Ieskatieties www.riepugaraza.lv, lai uzzinātu vairāk.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.