Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties vasaras riepas savam auto?

Lai iegādātos savam auto piemērotākās vasaras riepas, jāizvērtē vairāki faktori, tostarp braukšanas paradumi.

Kā alternatīvu vasaras riepām Jūs varat izvēlēties vissezonas riepas, tomēr jāņem vērā, ka tās neuzrādīs tik labu veiktspēju kā speciāli vasaras sezonai veidotas riepas.

Izvēloties riepas vasarai, jāņem vērā vairāki faktori.

Izmērs

Svarīgi uzstādīt pareiza izmēra riepas (https://mmkserviss.lv/riepu-abc/vasaras-riepas/). Neatbilstoša izmēra riepas var negatīvi ietekmēt auto vadāmību, palielināt degvielas patēriņu, kā arī veicināt riepu nodilumu. Izvēlieties riepu izmēru saskaņā ar auto ražotāja rekomendācijām, lai uz ceļa justos droši un stabili.

Riepu protektora raksts

Noteikti pievērsiet uzmanību arī riepu protektora rakstam, jo no tā veida atkarīga riepu veiktspēja.

Ir trīs veida protektori:

  • Simetrisks – visizplatītākais variants, kas tiek uzskatīts par klasisku. Piemērots braukšanai pa pilsētu un šoseju. Šāds protektora raksts visbiežāk sastopams budžeta klases riepām;
  • Ar norādītu kustības virzienu – risinājums, kas nodrošina lielisku saķeri ar ceļa virsmu, taču riepas tiek uzstādītas rotācijas virzienā;
  • Asimetrisks – lielisks gan mitros, gan sausos laikapstākļos. Tiek uzskatīts par universālu risinājumu, jo labi der gan ģimenes automašīnām, gan sporta auto. Šādu riepu ārējā un iekšējā malā tiek izmantoti atšķirīgi protektori – viens labākai saķerei ar sausu, otrs – ar mitru ceļa virsmu. Uzstādot šīs riepas, jāņem vērā, kura ir riepu ārpuse, kura – iekšpuse.

Riepu klase

Nozīmīgs faktors, bez šaubām, ir arī riepu cena. Visdrošākā un kvalitatīvākā izvēle, protams, būs Premium klases riepas, kas arī neatkarīgajos riepu testos uzrāda vislabākos rezultātus. Lieliska alternatīva būs vadošo ražotāju meitas uzņēmumu piedāvātie risinājumi, kas izmaksās mazāk, bet kvalitātes ziņā daudz neatpaliks no Premium klases riepām.

Pieejamas arī budžeta klases riepas, tādēļ katrs autovadītājs var izvēlēties savām iespējām atbilstošāko risinājumu.

Tirdzniecības vieta

Būtiska ir arī tirdzniecības vieta. Vislabākais variants būs uzticams riepu serviss, kur tiek nodrošināta pareiza riepu uzglabāšana, speciālistu konsultācijas, kā arī riepu montāža. Ja vēlaties savu auto aprīkot ar kvalitatīvām riepām, ieskatieties MMK serviss piedāvājumā – https://mmkserviss.lv/, lai izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko risinājumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.