Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā paaugstināt savu dzīves kvalitāti ar labākiem ēšanas paradumiem?

Katram no mums ir sava izpratne par veselīgu un neveselīgu uzturu, taču ne katrs patiesībā zina par veselīga uztura ietekmi uz mūsu veselību.

Veselīga dzīvesveida pamatā ir pareiza uztura izvēle un atbilstošas fiziskās aktivitātes, kuru ievērošana var paildzināt dzīves ilgumu, kā arī uzlabot miega un vispārējās dzīves kvalitāti.

Kādēļ ir vērts mainīt ēšanas paradumus un piedomāt par veselīgu uzturu?

Diemžēl liela daļa cilvēku neievēro veselīga uztura pamatprincipus, kā rezultātā tiek ietekmēts cilvēku veselības stāvoklis un nereti rodas aptaukošanās. Kā zināms, pastiprināta saldumu lietošana uzturā, alkohols, gāzētie dzērieni ietekmē arī mūsu mutes dobuma higiēnu un zobu stāvokli.

Ļoti svarīga ir arī mūsu pašsajūta ikdienas pienākumu veikšanā, bet neveselīgs uzturs veicina miega kvalitātes pasliktināšanos, nomāktu garastāvokli, kā arī vēdera pastiprinātu uzpūšanos un smagnēju pašsajūtu. Jānorāda, ka tas, ko mēs ēdam, ietekmē arī mūsu seksuālās spējas. Jūs varat arī uzlabot savu seksuālo dzīvi ar veselīgu pārtiku.

Piemēram, palīdzēt uzlabot erekciju var ar olbaltumvielām, šķiedrvielām un veselīgiem taukiem saturošu ēdienu. Veselīgs un sabalansēts uzturs uzlabo seksuālo un urīnceļu šūnu funkciju, vienlaikus atbalstot arī sirds un asinsvadu veselību. Protams, seksuālās dzīves uzlabošanā lieti noderēs arī uztura bagātinātāji, tie pieejami ļoti plašā klāstā, un tos iespējams iegādāties atbilstoši aktuālajai problēmai.

Kādi tad ir veselīgi ēšanas paradumi?

Vispirms jānorāda, ka ne badošanās, ne pārēšanās pozitīvi neietekmē mūsu pašsajūtu, līdz ar to no šīm galējībām vajadzētu izvairīties. Dodoties kādos izbraucienos vai zinot, ka diena būs saspringta, vienmēr vajadzētu padomāt par alternatīvām pilnvērtīgai maltītei un nekrist ātro uzkodu kārdinājumā.

Savukārt uzņemto kaloriju daudzumam jāatbilst dzīvesveidam – aktīvam vai mazkustīgam. Ieteicams ieturēt četras līdz piecas nelielas maltītes dienā, kuras ir pēc iespējas daudzveidīgākas, iekļaujot gan gaļu, gan zivis, gan augļus un dārzeņus, gan arī graudaugus un piena produktus. Tāpat veselīgāka izvēle viennozīmīgi būs gatavošana mājās, izmantojot svaigus un rūpnieciski neapstrādātus produktus, un pēc iespējas mazāk izmantojot eļļu gatavošanas procesā. Pašsaprotami, ka alkohola pārmērīga lietošana un saldumi lielos daudzumos nav vēlami jebkuram cilvēkam neatkarīga no vecuma, fiziskām aktivitātēm u.c. apstākļiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.