Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā pasargāt savu mājokli no grauzējiem?

Iekštelpas no peļu un žurku iekļūšanas var pasargāt ne tikai rūpējoties par telpu tīrību un pārtikas nepieejamība tajās, bet arī aizdarot plaisas vai atvērumus ēkas konstrukcijās un regulāri kopjot apkārtējo teritoriju. Tomēr gadījumos, kad grauzēji jau ir iekļuvuši telpās, vēlams vērsties pie pieredzējušiem deratizācijas speciālistiem, kas palīdzēs piemeklēt visefektīvākos un ilglaicīgākos risinājumus problēmas novēršanai.

Kādēļ peļu un žurku klātbūtne ir nevēlama?

Peļu un žurku klātbūtne iekštelpās ir nevēlama un kaitīga tādu iemeslu dēļ, kā infekciju slimību pārnēsāšana, ēku konstrukciju un elektroinstalāciju bojājumu radīšana, pārtikas piesārņošana ar izkārnījumiem un siekalām, kas var radīt nopietnus veselības apdraudējumus. Turklāt, grauzēju klātbūtne var izraisīt alerģiskas reakcijas vai pastiprināt alerģiskas reakcijas simptomus jutīgiem cilvēkiem.

Kādas pazīmes var liecināt par grauzēju iemitināšanos iekštelpās?

Viena no vispamanāmākajām pazīmēm grauzēju nevēlamai klātbūtnei iekštelpās ir žurku un peļu ekskrementi, kā arī graušanas pēdas uz mēbelēm, pārtikas iepakojumiem, elektroinstalāciju vadiem un pat sienām. Tāpat žurku un peļu klātbūtne atstāj tām raksturīgu, asu, amonjakam līdzīgu smaku un īpaši nakts laikā var dzirdēt skrejošas vai skrāpējošas skaņas no ēkas konstrukcijām – no starpsienām, griestu pārsegumiem vai zem grīdas.

Vai deratizācija ir efektīvs risinājums grauzēju izskaušanai?

Lai deratizācija būtu efektīva, ir jāpiesaista pieredzējuši speciālisti, kas spēj izvērtēt problēmas apmēru un iemeslus, kā arī izvēlēties apstākļiem visatbilstošākās ķīmiskās, mehāniskās un bioloģiskās metodes, kas nekaitēs ne cilvēku vai mājdzīvnieku veselībai, ne apkārtējai videi. Tāpat ir jāņem vērā, kā deratizācija var nesniegt tūlītējus rezultātus, jo atsevišķām indēm piemīt lēna iedarbība, un deratizācijas process iespējams būs jāatkārto regulāri.

Kā izvēlēties deratizācijas speciālistus?

Izvēloties deratizācijas speciālistus, ir svarīgi izvērtēt gan uzņēmuma pieredzi un reputāciju, gan piedāvāto pakalpojumu un metožu klāstu, lai gūtu pārliecību, ka izvēlētais pakalpojuma sniedzējs spēs nodrošināt deratizāciju atbilstoši augstiem vides standartiem.

Kaitēkļu kontroles pakalpojumu uzņēmums “Aktis” piedāvā gan deratizācijas, gan dezinsekcijas un dezinfekcijas pakalpojumus visā Latvijā. “Aktis” pieredzējušie speciālisti veiks situācijas novērtējumu un sastādīs atbilstošu pasākumu plānu. Vairāk par uzņēmuma pakalpojumiem var uzzināt www.aktis.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.