Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā pelnīt naudu ar akciju tirdzniecību?

Attēls no Unsplash.com

Vēlme gūt peļņu liek investoriem iesaistīties akciju tirgū. Lai gan ir vairāki cilvēki, kuri ir guvuši panākumus akciju tirdzniecībā, akciju tirdzniecība nebūt nav viegla. Nepieciešama disciplīna un pacietība, kā arī izpēte un padziļināta izpratne par tirgiem. Ja vēlaties ieguldīt naudu akciju tirgū, jums atliek tikai pajautāt ekspertiem. Viņi jums pateiks, ka veicamā tirgus izpēte ir sarežģīta, jo tā var ietvert diagrammu lasīšanu, vēsturisko datu analīzi un citas lietas, ko Jūs nepārzināt.

Kā pelnīt naudu tirgojoties ar akcijām?

Šeit atradīsiet dažus noderīgus padomus, kurus ievērojot, jūs būtiski uzlabosiet savas iespējas nopelnīt naudu akciju tirgū. Investēšana akcijās var Jums ļaut gūt pasīvos ienākumus. Investēšana akciju tirgos ir labs sākums, ja vēlaties strādāt no mājām.

Ziniet, kāds tirgotājs Jūs esat

Akciju tirgos būtībā ir divu veidu tirgotāji; vieni ir tie, kas seko fundamentālajai analīzei, un otrs veids ir spekulanti. Galvenā atšķirība starp šiem diviem veidiem ir veids, kā viņi redz akciju cenu. Salīdzinājumā ar spekulantiem ieguldītāji, kuri ievēro fundamentālo ieguldījumu principu, akciju cenai piešķir mazāku nozīmi. Šādiem tirgotājiem vairāk rūp jebkura uzņēmuma fundamentālās stiprās puses. Lai pelnītu labu naudu akciju tirgos, ir ieteicams praktizēt fundamentālo ieguldīšanas metodi.

Mēģiniet izvairīties no ganāmpulka mentalitātes

Pārsvarā jaunie akciju tirgus tirgotāji sāk ar lielu entuziasmu. Šādiem tirgotājiem ir tendence paļauties uz citu tirgotāju viedokļiem un padomiem. Nav iespējams ļoti ātri kļūt bagātam, tomēr daudzu tirgotāju lēmumu pirkt vai pārdot akcijas galvenokārt ietekmē viņu paziņas. Tātad, ja visi apkārt investē kādā konkrētā akcijā, arī potenciālais tirgotājs tiecas investēt tajā pašā akcijā. Izvairieties no šādas prakses, jo šādas stratēģijas ilgtermiņā nedarbojas. Pasaules lielākais ieguldītājs Vorens Bafets nemaz nav kļūdījies, sakot, ka ir jābūt bailīgam, kad citi ir alkatīgi, un jābūt alkatīgam, kad citi ir bailīgi.

Nekad nemēģiniet notvert īsto brīdi

Mēģinot notvert īsto brīdi, var ātri zaudēt savu grūti nopelnīto naudu. Vairāki eksperti investori iesaka nemēģināt noteikt akciju tirgus īsto brīdi, lai investētu, jo vēl neviens to nav sekmīgi darījis. Patiesībā nav iespējams precīzi noteikt akciju augšējo un apakšējo cenu. Nekad neievērojiet šādu stratēģiju, ja plānojat investēt ilgtermiņā.

Disciplinēta pieeja ieguldījumiem

Izpētot akciju tirgu vēsturi, var pamanīt, ka pat vislabākajos vērtspapīru tirgus “buļļu” jeb augšupejas periodos investori ir piedzīvojuši vairākus panikas brīžus. Lielā svārstīguma dēļ akciju tirgos daudzi ieguldītāji ir zaudējuši naudu pat tad, kad tirgos bija vērojama augšupejoša tendence.

Tajā pašā laikā visi tie ieguldītāji, kuri savus līdzekļus ieguldīja ar disciplinētu pieeju, ir guvuši lielisku peļņu. Ja vēlaties gūt ilgtermiņa peļņu, izvēlieties sistemātisku pieeju ieguldījumiem.

Nekad neļaujiet emocijām ietekmēt spriedumu

Daudzi investori zaudē naudu akciju tirgū, jo nespēj kontrolēt savas emocijas. Tirgojoties vērtspapīru tirgū, tirgotājus vilina vēlme nopelnīt vairāk, tāpēc viņi galu galā iegulda nepareizās akcijās. Bailes un alkatība ir divi faktori, kas jākontrolē, tirgojoties ar akcijām.

Vienmēr izvirziet reālistiskus mērķus

Tirgotāji cer uz labāko atdevi no veiktajiem ieguldījumiem, taču, ja viņu finanšu mērķi ir nereāli, viņi var nonākt nopietnās nepatikšanās. Nekad negaidiet no akciju tirgus vienādu peļņu un vienmēr izvirziet reālus un sasniedzamus mērķus.

Vienmēr ieguldiet tikai brīvos līdzekļus

Iespējams, ir nācies dzirdēt stāstus par cilvēkiem, kas nonākuši parādos, jo ieguldījuši līdzekļus akcijās. Ja esat iesācējs tirdzniecībā, ieguldījumiem izmantojiet tikai tos līdzekļus, ko varat atļauties zaudēt. Kad sākat gūt peļņu, izmantojiet šos līdzekļus atkārtotai investēšanai, nevis izvēlieties aizdevumus vai parādus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.