Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā samazināt auto apdrošināšanas izmaksas? – 6 padomi

Latvijā apdrošināšana ir obligāta ikvienam transportlīdzeklim, taču tā nav tikai formalitāte – tā ir ikviena autovadītāja atbildība, kā arī drošības garants neparedzamām situācijām. Ikviens auto īpašnieks zina, ka apdrošināšanas izmaksas sastāda diezgan ievērojamu daļu no kopējiem auto uzturēšanas tēriņiem, tādēļ arvien tiek meklēti veidi, kā uz to rēķina ietaupīt. Par laimi, šīs izmaksas iespējams samazināt. Šajā rakstā sniedzam 6 padomus, kā to izdarīt!

Kā veidojas apdrošināšanas polises cena?

Lai saprastu, kur ietaupīt, sākotnēji jāsaprot, kādi faktori tiek ņemti vērā, aprēķinot auto apdrošināšanas polises cenu. Pie dažādiem apdrošinātājiem tiek ņemti vērā dažādi faktori, tādēļ polises cenas var atšķirties, tomēr pamatā cena veidojas no sekojošiem faktoriem:

 • Apdrošināšanas periods;
 • Transportlīdzekļa tips;
 • Transportlīdzekļa reģistrācijas vieta;
 • Transportlīdzekļa vecums;
 • Transportlīdzekļa pilna masa;
 • Transportlīdzekļa izmantošanas veids;
 • Transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss;
 • Transportlīdzekļa īpašnieka bonus-malus klase.

Pamatdoma – jo mazāk riskants transportlīdzeklis, mazāk riskantos apstākļos tiek izmantots un labāka transportlīdzekļa īpašnieka autovadīšanas reputācija, jo lētāka būs apdrošināšanas polise. Šie faktori attiecas uz OCTA polises aprēķinu, savukārt tas, kā tiek aprēķināta KASKO polises cena, manāmi atšķiras.

Kā samazināt auto apdrošināšanas izmaksas?

Auto apdrošināšanas izmaksas iespējams samazināt, turklāt pastāv vairāki veidi, kā to izdarīt. Turpinājumā esam apkopojuši 6 padomus, kas varētu palīdzēt iegādāties polisi par pēc iespējas izdevīgāku cenu:

 1. Apdrošiniet transportlīdzekli uz ilgāku periodu!

Šobrīd transportlīdzekli iespējams apdrošināt uz 3, 6, 9 vai 12 mēnešiem – izdevīgākā cena būs tad, ja iegādāsieties 12 mēnešu polisi. Atcerieties regulāri sekot līdzi polises derīguma termiņam, pretējā gadījumā var nākties maksāt sodu un šķirties no prāvas naudas summas. Auto apdrošināšanas polises termiņu varat uzzināt internetā, sazinoties ar kompāniju vai brokeri, pie kā iegādājāties polisi, kā arī apskatot saņemto polisi. Liela daļa apdrošināšanas kompāniju piedāvā iespēju saņemt bezmaksas atgādinājumu, piemēram, mēnesi vai divas nedēļas pirms OCTA polises derīguma termiņš beidzas – noteikti izmantojiet šādu iespēju!

 1. Salīdziniet dažādus piedāvājumus!

Kā jau augstāk minējām, pie dažādiem apdrošinātājiem tiek ņemti vērā dažādi faktori, līdz ar to polises cenas var atšķirties, tādēļ veltiet laiku un salīdziniet dažādus piedāvājumus! Mūsdienās pastāv tāds lielisks rīks kā OCTA kalkulators, kurā, ievadot sava transportlīdzekļa valsts numurzīmi un reģistrācijas apliecības numuru, Jums tiks apkopoti un piedāvāti dažādu kompāniju apdrošināšanas piedāvājumi. Apskatiet gan OCTA kalkulatoru, gan pēc tam, lemjot par labu kādai konkrētai kompānijai, dodieties uz šīs kompānijas mājaslapu – atsevišķos gadījumos apdrošinātāju mājaslapā polisi iespējams iegādāties vēl izdevīgāk.

Esiet uzmanīgs – mēs visi vēlamies iegūt labāko iespējamo piedāvājumu, tomēr neiekrītiet krāpnieku nagos! Mēs iesakām iegādāties polisi no apdrošināšanas kompānijas/brokera, kas ir zināms un par kuru pieejamas atsauksmes. Ja kaut kas Jums liekas aizdomīgs, noteikti nebaidieties sazināties ar izvēlēto pakalpojuma sniedzēju un uzdot sev interesējošus jautājumus!

 1. Apvienojiet apdrošināšanas pakalpojumus/apdrošiniet visus transportlīdzekļus vienuviet!

Jūs jau noteikti zināt, ka iegādāties preci/pakalpojumu vairumā vienmēr ir izdevīgāk, un tas ir iespējams arī šajā gadījumā, apvienojot visus apdrošināšanas pakalpojumus vai apdrošinot visus transportlīdzekļus vienuviet. Pastāv apdrošināšanas kompānijas/brokeri, kas piedāvā, piemēram, 10% atlaidi, ja kopā ar auto apdrošināšanu iegādājaties arī nekustamā īpašuma apdrošināšanu. Savukārt, ja apdrošināsiet visus transportlīdzekļus vienuviet, atlaide var tikt piemērota ne tikai vienai, bet vairākām vai pat visām polisēm. Lai vienotos par izdevīgākiem nosacījumiem, iesakām sazināties ar izvēlēto pakalpojuma sniedzēju personīgi!

 1. Brauciet uzmanīgi un uzlabojiet savu autovadītāja reputāciju!

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas tiek ņemts vērā, aprēķinot polises cenu – Jūsu kā autovadītāja reputācija jeb Bonus-Malus klase. Arī nosakot autovadītāja Bonus Malus klasi, tiek ņemti vērā vairāki faktori: izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits; apdrošināšanas dienu skaits konkrētā periodā; OCTA polises izmantošanas laiks. Pastāv 17 Bonus-Malus klases, kur augstākās (riskantākās) ir 1.-5. klase. Jo augstāka šī klase, jo dārgāka būs apdrošināšanas polise, tādēļ centieties braukt uzmanīgi, lai saglabātu pēc iespējas zemāku klasi!

Lieliska ideja, kā uzlabot savas braukšanas prasmes, ir izejot apmācības drošas braukšanas skolā. Šādas apmācības palīdzēs apgūt situācijas, kuras diemžēl ceļu satiksmē nav paredzamas un potenciāli samazinās Jūsu iespējas izraisīt ceļu satiksmes negadījumus, tādējādi mazinot Jūsu kā autovadītāja riskantumu un samazinot apdrošināšanas polises cenu.

 1. Izvēlieties atbilstošu apdrošināšanas segumu!

Jo lielāks apdrošināšanas segums, jo augstāka apdrošināšanas polises cenu, tādēļ izvērtējiet savu situāciju un to, kas Jums patiesi nepieciešams! Iegādājoties KASKO polisi, iespējams izvēlēties segumu jeb papildu riskus, piemēram, vadītāja un pasažieru apdrošināšana nelaimes gadījumos. Šajā gadījumā jāsaprot, ka jaunāka un dārgāka auto segums pavisam noteikti atšķirsies no vecāka auto, taču tas nenozīmē, ka vecākiem auto KASKO polise nav nepieciešama. Tieši pretēji – Jums ir iespēja sašaurināt segumu, tādējādi par mazāku cenu apdrošinoties pret nozīmīgiem riskiem.

 1. Ierīkojiet auto drošības sistēmas!

Nosakot OCTA polises cenu, var tikt ņemts vērā arī tas, vai transportlīdzeklis iepriekš nav bijis zagts, tādēļ var noderēt auto drošības sistēmu ierīkošana. Savukārt KASKO polisei tas var būt arī kā pamatnoteikums, iegādājoties polisi – ja tas nav kā pamatnoteikums, tas pavisam noteikti palīdzēs samazināt polises cenu. Tādas drošības sistēmas kā signalizācija un GPS izsekošana ir salīdzinoši pieejamas, taču tajā pašā laikā sniedz ievērojamas priekšrocības un drošības sajūtu. Tomēr esiet uzmanīgs – ja izvēlaties KASKO apdrošināšanu, pirms drošības sistēmu iegādes ieteicams sazināties ar izvēlēto pakalpojuma sniedzēju, lai noskaidrotu, kādas sistēmas tas akceptē un ņem vērā, aprēķinot apdrošināšanas polises cenu.

Iegādājoties jaunu auto, apdrošināšanas polise pavisam noteikti ir viena no pirmajām vajadzībām. Saprotams, ka auto vajadzību ir daudz, tādēļ ceram, ka augstāk minētie padomi palīdzēs Jums samazināt auto apdrošināšanas izmaksas. Lai izdodas!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.