Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā veiksmīgi iekārtot biroja telpas

Biroja telpu iekārtojums ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē darbinieku labsajūtu. Savukārt, darbinieku labsajūta ietekmē to produktivitāti, kas var atstāt būtisku ietekmi uz biznesa attīstību. Tāpēc ieteicams parūpēties par biroja telpām, kurās darbinieki jūtas motivēti, patīkami un komfortabli. Tad nu lūk, lai veiksmīgi iekārtotu šādas biroja telpas, jāņem vērā vairāki faktori. Kādi tie ir? To lasiet tālāk rakstā.

Darba sfērai atbilstošs telpu interjers

Ilgtspējīgs, vienots un uzņēmējdarbības jomai atbilstošs biroja telpu dizains un interjers ir viens no galvenajiem veiksmīgi iekārtota ofisa aspektiem, kurā pavisam noteikti ir vērts ieguldīt. Tas sniedz iespēju uzlabot darba vidi, padarot to patīkamu un atstājot labu iespaidu par uzņēmumu. Tāpat vienots un pārdomāts telpu dizains un interjers ir lielisks veids, kā reprezentēt uzņēmuma vērtības un mērķus kā darbiniekiem, tā arī klientiem un sadarbības partneriem. Tāpēc, iekārtojot biroja telpas, ieteicams rūpīgi izvēlēties darba specifikai atbilstošāko interjeru un tā elementus. Biroja telpās var izmantot, piemēram, zīmola krāsu gammu, tādā veidā stiprinot darbinieku piederības sajūtu uzņēmumam.

Ērts biroja izkārtojums

Iekārtojot biroju, vēlams pievērst uzmanību telpu izkārtojumam, izvēloties efektīvāko risinājumu. Mūsdienās populārs ir atvērtā tipa birojs, kurā darbinieki savus pienākumus veic lielās, apvienotās telpās. Iespējams iekārtot arī slēgtā tipa biroju, kurā darbiniekiem tiek piešķirtas nodalītas darba zonas jeb kabineti. Tāpat arvien biežāk uzņēmumos tiek dota priekšroka uz aktivitātēm balstītam biroja izkārtojumam, kurā darbinieki izvēlas saviem veicamajiem pienākumiem atbilstošāko darba zonu. Iekārtojot biroju, ieteicams izvērtēt vairākus ofisa izkārtojuma variantus un izvēlēties uzņēmuma specifikai piemērotāko risinājumu.

Ergonomiskas un vizuāli pievilcīgas mēbeles

Ņemot vērā biroja darba specifiku, ieteicams izvēlēties estētiskas, un pats galvenais – ergonomiskas – mēbeles. Tā kā darbinieki birojā savu lielāko dienas daļu pavada sēdus pozīcijā, nepieciešams parūpēties par augumam pielāgojamiem un komfortabliem galdiem un krēsliem. Tas ļaus parūpēties par darbinieku veselību un labsajūtu, kas visbiežāk būtiski ietekmē arī produktivitāti.

Tāpat, iekārtojot biroja telpas, ieteicams izvērtēt savas vajadzības un izvēlēties funkcionālas mēbeles. Piemēram, skapji, kuros tiek uzglabāti dokumenti un citas noderīgas lietas, visnotaļ ir neatņemams biroja elements, tādēļ vēlams izvēlēties kā vajadzībām, tā arī kopējam biroja interjeram atbilstošus risinājumus.

Piemērots apgaismojums

Apgaismojums ir viens no galvenajiem faktoriem, kam nepieciešams pievērst uzmanību, iekārtojot biroju. Birojā jānodrošina pietiekams daudzums gaismas avotu, kā arī jāizvēlas telpu izkārtojums, kas sniedz iespēju izmantot pēc iespējas vairāk dabīgās dienas gaismas. Saules gaisma sniedz iespēju ne tikai ietaupīt uzņēmuma resursus, bet arī uzlabot darbinieku labsajūtu.

Iekārtojot biroju, vispirms noteikti jāpievērš uzmanība griestu apgaismojumam, pārliecinoties, ka darba vietas neatrodas pārāk tālu no gaismas avotiem. Tāpat ieteicams parūpēties par galda lampām, sniedzot iespēju darbiniekiem pašiem regulēt savām vajadzībām atbilstošāko apgaismojuma līmeni.

Ergonomiskas biroja mēbeles, tai skaitā, dažāda veida skapji, kas lieliski iederēsies jebkurā birojā, atrodami “AJ Produkti” preču klāstā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.