Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kādas problēmas var rasties, ja nolauztais zobs netiek ārstēts

Nolauzts zobs ir ne tikai sāpīga problēma, bet arī potenciāli bīstama veselībai. Zobu traumas, it īpaši nolauzti vai bojāti zobi, ir situācija, kas var izraisīt diskomfortu un sarežģījumus ikdienas dzīvē. Nolauztais zobs, kas netiek pienācīgi ārstēts, var izraisīt ilgtermiņa veselības problēmas un ietekmēt vispārējo labsajūtu.

Sāpes un diskomforts

Neārstēts nolauzts zobs var radīt pastāvīgas vai periodiskas sāpes. Tas var būt saistīts ar sāpju intensitātes izmaiņām, it īpaši, ja tiek izdarīts spiediens uz bojāto zobu vai ja tajā veidojas iekaisums. Šīs sāpes var traucēt normālai ēšanai, runāšanai un pat gulēšanai, radot pastāvīgu diskomfortu un ierobežojot ikdienas aktivitātes.

Infekcijas risks

Nolauzta zoba bojājums var veicināt baktēriju iekļūšanu zobā, kas var izraisīt infekciju. Ja infekcija netiek ārstēta, tā var izplatīties uz apkārtējiem audiem vai pat uz kauliem, izraisot abscesu veidošanos. Tas ir sāpīgs stāvoklis, kurā inficētais apgabals piepildās ar strutainu šķidrumu un izraisa stipras sāpes, pietūkumu un vispārēju neērtību.

Blakus esošo zobu komplikācijas

Nolauzta zoba neārstēšana var ietekmēt arī blakus esošos zobus. Nolauztais zobs nav stabilizēts vai ir nobīdījies uz citu vietu un var izraisīt spiedienu uz citiem zobiem. Tas var izraisīt blakus esošo zobu augšanas traucējumus bērniem vai pat to bojājumus, izraisot sāpes un sarežģījumus. Ilgstošs zobu traumas efekts var izraisīt kaula degradāciju ap nolauzto zobu, kas ietekmē ne tikai šī zoba, bet arī apkārtējo kaulu struktūru. Tas var būtiski samazināt iespējas atjaunot zobu vai veikt turpmāku ārstēšanu.

Emocionālās sekas

Pastāvīgas sāpes vai estētiski traucējumi var ietekmēt arī garīgo un emocionālo labklājību. Stāvoklis, kad zobs pastāvīgi sāp vai traucē var izraisīt stresu, trauksmi vai pat samazināt pašapziņu un izraisīt emocionālas neērtības. Šīs sekas izceļ nepieciešamību pēc savlaicīgas medicīniskas palīdzības un regulāras speciālista uzraudzības.

To nedrīkst ignorēt, jo ārstēšanas trūkums var izraisīt plašas komplikācijas un negatīvi ietekmēt vispārējo veselību. Laicīga ārstēšana un regulāra zobārsta apmeklēšana ir būtiski svarīga, lai novērstu bīstamas sekas. Dr. Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā profesionālu speciālistu veiktus dažāda veida pakalpojumus pacienta veselības uzabošanai un saglabāšanai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.