Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kādēļ ir vērts iegādāties Premium klases riepu diskus?

Stūres vibrācija braukšanas laikā, automašīnas veiktspējas un vadāmības pēkšņas izmaiņas tāpat kā vizuāli redzami riepu diska defekti liecina par nepieciešamību pārbaudīt un iespējams nomainīt riepu disku. Nekvalitatīvs vai bojāts riepu disks ne tikai veicinās gaisa spiediena zudumu riepā un palielinās brauciena drošības riskus, bet var traumēt arī pašas automašīnas balstiekārtu un transmisiju. Tieši tādēļ konkrētajam automašīnas modelim, braukšanas paradumiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu disku izvēle, iegāde un kopšana ir tik būtiska.

Kas raksturo Premium klases disku zīmolus?

Tērauda vai vieglmetāla kaltie un lietie diski tiek iedalīti trijās zīmolu kategorijās. Budžeta, vidējās un Premium klases zīmolu produkti savstarpēji atšķiras ne tikai pēc cenu sliekšņa, bet arī pēc ražošanas procesā izmantotajiem sakausējumiem, pārklājumiem un tehnoloģiskajām inovācijām.

Premium klases zīmoli, lai saviem produktiem garantētu augstu kvalitāti un dizainisko vērtību, visbiežāk specializējas uz noteiktiem automašīnu segmentiem vai automašīnu markām, iegulda jaunās tehnoloģiskajās inovācijās un izmanto augstvērtīgākus metāla sakausējumus, kas ļauj samazināt disku svaru, palielināt to izturību un ilglaicību. 

Kuri ir populārākie Premium klases zīmoli?

Vossen, BBS, OZ Racing, Sparco ir tikai daži no populārākajiem orģinālo un aftermarket Premium disku ražotāju zīmoliem.

ASV disku zīmola Vossen augstas kvalitātes alumīnija un titāna sakausējuma vieglmetāla kaltie un hibrīda diski, pateicoties uzlabotajām ražošanas tehnoloģijām, ir izturīgāki un svara ziņā vieglāki par konkurentu diskiem. Visi zīmola diski ir izstrādāti tā, lai palīdzētu būtiski uzlabot automašīnas veiktspēju, un tie derēs dažādu automašīnu marku un modeļu klāstam.

Vācu zīmols BBS savos vieglmetāla kaltajos un lietajos diskus izmanto alumīniju vai īpašu magnija sakausējumu, lai garantētu zīmola vadmotīvu – ilgtermiņa izturību.

Savukārt, itāļu zīmols Sparco lieto disku izgatavošanā no alumīnija vai magnija sakausējumiem sporta automašīnām un SUV modeļiem.

MMK Riepu Serviss savā disku klāstā pārstāv ne tikai jau minētos Vossen, BBS un Sparco, bet arī G-Power, Kahn, Brabus, Avus, ABT un citus Premium klases disku zīmolus. Plašais un daudzveidīgais orģinālo un aftermarket disku klāsts ļaus atrast piemērotākos diskus jebkuram automašīnas modelim. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.