Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kādēļ unikāla apraksta trūkums ir nopietna SEO kļūda interneta veikalos?

SEO optimizācija ir iespēja no meklētājprogrammām piesaistīt interneta veikalam par brīvu un salīdzinoši īsā laika posmā jaunus lietotājus. Protams, tas strādā tikai tad, ja interneta veikals tiek izstrādāts vai optimizēts atbilstoši meklētājprogrammas algoritmam. Jo vairāk interneta veikals atbildīs meklētājprogrammas algoritma vērtēšanas kritērijiem, jo augstāk interneta veikals vai mājaslapa tiks ierindota meklējumu rezultātos.

Visbiežāk, meklējot sev interesējošus produktus vai informāciju Google vai citās meklētājprogrammās, lietotājs apstāsies pie pirmajiem trīs rezultātiem pirmajā lapā, ja interneta veikals parādās zemāk vai pat nākošajās lapās, tas ir mazāk redzams vai pat neredzams potenciālajiem pircējiem. 

Kādēļ ir nepieciešami kvalitatīvi produktu apraksti?

Diemžēl SEO draudzīga interneta veikala izstrāde ir daudz sarežģītāka nekā emuāriem un vienkāršām mājaslapām, līdz ar to interneta veikala izstrādes cena arī ir uzreiz lielāka. Lai arī varētu šķist, ka pircējam liels un labas izšķirtspējas produkta attēls izteiks vairāk nekā tā apraksts, tieši kvalitatīva apraksta trūkums ir viena svarīgākajām interneta veikala kļūdām.

Ja produktiem nebūs pietiekoši plaši, unikāli veidoti un izsmeļoši apraksti, tad meklētājprogrammas algoritmam trūks nepieciešamās informācijas lapas novērtējumam un interneta veikals nenonāks redzamākajās meklējumu pozīcijās. Turklāt, kvalitatīva un izsmeļoša satura apraksti palīdz arī pircējiem izlemt par labu noteikta produkta iegādei.

Gadījumā ja ir problēmas ar kvalitatīva apraksta sastādīšanu, palīdzēt var digitālā mārketinga aģentūra vai kāds profesionāls SEO speciālists. Profesionālis spēs veikt tirgus analīzi, lai saprastu, ko tieši vēlas konkrētā produkta patērētājs, un iekļaus to aprakstā.

Kādām ir jābūt SEO draudzīgam aprakstam?

Gan SEO, gan pircējam draudzīgs produkta apraksts ietver visu produktam raksturīgo informāciju, veicina pirkuma veikšanu, nenogurdina lasītāju ar savu garumu un ir veidots kā orģināls teksts.

Ja interneta veikala apmeklētājs iespējams nepamanīs apraksta līdzības ar preces ražotāja aprakstu vai aprakstiem citos interneta veikalos, tad meklētājprogrammas atpazīs neunikālu saturu un šādas lapas algoritms novirza uz meklējumu rezultātu beigām.

Tāpat uzmanība ir jāpievērš arī atslēgvārdu iekļaušanai aprakstos, kurus interneta pārlūkprogrammās patiešām meklē pircēji, un virsraksta uzbūvei.

SEO draudzīgu produktu aprakstu izveidošanai ir daudz būtisku nianšu, tādēļ pieredzējis SEO speciālists var palīdzēt izveidot veiksmīgu interneta veikalu, izvairoties no nevajadzīgām kļūdām. Ja būs nepieciešams, tiks veikts SEO audits un, balstoties uz datiem, izveidota SEO stratēģija, kas palīdzēs sasniegt rezultātu.

Pieredzējusī digitālā mārketinga aģentūra E-komercija.lv sniedz pilnu SEO optimizācijas pakalpojumu klāstu interneta veikaliem, palīdzot tiem kļūt redzamākiem gan Latvijā, gan pasaulē. Šie mārketinga pakalpojumi palīdzēs iekļūt meklētājprogrammu pirmajās pozīcijās, līdz ar to palielinās klientu skaitu. Apskatiet, kādi SEO pakalpojumi tiek piedāvāti, aģentūras mājās lapā www.e-komercija.lv!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.