Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kādos gadījumos jāapmeklē acu ārsts?

Kamēr vien mūs neskar kādas redzes problēmas, iespējams, mēs nemaz nenovērtējam to, cik ļoti mūsu acis ir svarīgas, un cik daudz ikdienišķu lietu mums sagādātu problēmas, ja šī maņa pasliktinātos. Lai tas nebūtu jāpiedzīvo, ir ļoti svarīgi reizi gadā vai vismaz reizi divos gados doties uz redzes pārbaudi pie optometrista, taču ir gadījumi, kad labāk uzreiz doties pie acu ārsta jeb oftalmologa.

Pirmkārt, ir jāsaprot šo divu speciālistu – optometrista un oftalmologa – atšķirības. Ja pirmais var palīdzēt ar redzes koriģēšanu tuvredzības vai tālredzības gadījumos, tad acu ārsts jau strādā ar nopietnākām oftalmoloģiskām problēmām, tostarp glaukomu, kataraktu un tamlīdzīgi. Optometrists, veicot redzes pārbaudes, šādas problēmas var konstatēt, taču nevar ārstēt, tāpēc viņš noteikti jums ieteiks doties pie acu ārsta. Vairāk par redzes pārbaudes norisi iespējams izlasīt mājaslapas redzesparbaude.lv sadaļā “Noderīgi”.

Otrkārt, ir jāmēģina atpazīt gadījumi, kad ieteicams uzreiz doties pie acu ārsta, nevis optometrista. Tas jādara gadījumos, ja acis pastiprināti asaro, ir sāpīgas, miglojas vai saskaraties ar tā sauktajām “mušiņām” – sīkiem punktiņiem, kas pārklāj skatu. Neatkarīgi no tā, vai šādi simptomi novērojami vienā vai abās acīs, tas ir nopietns signāls, ka laiks doties pie acu ārsta! Steidzamības kārtā tas, protams, jādara arī gadījumos, ja saskaraties ar pēkšņu redzes zudumu, pat ja tas ir izteikti īslaicīgs.  

Treškārt, atgādinām, ka redzes pārbaudes ir jāveic arī bērniem! Un šīs pārbaudes notiek tieši pie oftalmologa, nevis optometrista. Pirmsskolas vecumposmā bērniem redzes pārbaude  ir jāveic trīs reizes (ja vien nav kādu sūdzību): 13–24 mēnešu vecumā, 3 gadu vecumā un 6–7 gadu vecumā.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par acu ārstiem un redzes pārbaudēm vai arī vēlaties pieteikt vizīti pie kāda no redzes speciālistiem, mājaslapā redzesparbaude.lv atradīsiet visu, kas nepieciešams. Šeit ir atrodama informācija par redze pārbaudēm gan pie optometristiem, gan acu ārstiem 10 Latvijas pilsētās un 49 lokācijās. Te viss ir labi pārskatāms un sīki paskaidrots, turklāt vizīti iespējams elektroniski pieteikt tepat mājaslapā, tāpēc tas noteikti ir ērtākais veids, kā spert pirmos soli savas acu veselības labā!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.