Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kas jāņem vērā, izvēloties jaunas dārza mēbeles?

Visai daudziem cilvēkiem ir kaut neliels dārziņš, terase vai balkons, bet daudzi to ikdienā neizmanto. Bieži vien šī zona ir pamesta novārtā, jo nesanāk laiks, nav tam līdzekļu vai dārza iekārtošana nav prioritāte. Tomēr dārza vai balkona iekārtošana neizmaksā nemaz tik daudz, kā sākumā varētu likties, kā arī pēc tam tu noteikti jutīsies daudz labāk, jo beidzot tev būs iespēja izmantot arī tavu dārzu vai terasi.

Ar ko jāsāk, ja vēlies jaunas dārza mēbeles?

Ja iepriekš nekad nav sanācis iekārtot dārzu, tad varētu būt neliels apjukums – ar ko tad īsti sākt? Principā iztēlojies, ka dārzs, terase vai balkons ir vēl viena istaba, tikai nedaudz specifiska – tā atrodas ārā. Latvijā laikapstākļi nav visu gadu saulaini un patīkami, kā, piemēram, Grieķijā vai Itālijas dienvidos. Tāpēc jāņem vērā laikapstākļu ietekme, izvēloties dārza mēbeļu materiālu. Lieliski noderēs arī kāda nojume vai pergolas, jo šādi tu varēsi gan pasargāt dārza mēbeles no laikapstākļiem, gan arī tu un tavi viesi varēs paslēpties no lietus vai pārāk spēcīgiem saules stariem. Neliela nojumīte dārzā būtu vēlama, jo nekad nevar zināt, kāds īsti būs laiks, bet ieplānoto dārza ballīti pārcelt pēdējā brīdī nebūs smalkais stils.

Izvēloties mēbeles, izlem vai ņemsi stacionārās vai saliekamās dārza mēbeles. Darza kresli, protams, ir viegli pārvietojami, taču liels atpūtas dīvāns vai masīvkoka galds paliks savā vietā ilgu laiku. Ja nevēlies regulāri pārbīdīt dārza mēbeles, kā arī tev nav vietas, kur tās ziemas laikā glabāt, tad ir jāizvēlas stacionārās mēbeles, kuras droši varēs atstāt dārzā visu gadu un nebūs jāuztraucas, ka laikapstākļi šīs mēbeles sabojās. Savukārt, ja tev ir vieta garāžā vai kādā noliktavas telpā, un dārzu tu neizmanto tik bieži, tad vari izvēlēties arī vieglas saliekamās dārza mēbeles. Tad tās nenolietosies tik ātri, kā arī to kopšana būs daudz vieglāka.

Kāda stila dārza mēbeles izvēlēties?

Dārzs ir papildu telpa tavās mājās, tomēr tā iekārtošana ir nedaudz specifiska, jo viss atrodas ārā. Liels pluss ir tas, ka dārzā vari sastādīt dažādus augus, krūmus un kokus, kas lieliski papildinās tava dārza iekārtojumu. Ļoti populārs ir dabiskais stils, kur ir pēc iespējas vairāk dabisko dekorāciju – ziedu, akmeņu, koku. Arī mēbeles šāda stila dārzā jāizvēlas no dabīgiem materiāliem, piemēram, koka vai bambusa.

Ja dzīvo netālu no jūras, tad vari izveidot atbilstošu dārza iekārtojumu. Izvēlies dažādas pītās mēbeles, saulessargus, pludmales zviļņus un šūpuļtīklu. To visu, protams, gaišos toņos. Šāds pludmales stils lieliski izskatās, tomēr gaišas mēbeles prasa rūpīgāku kopšanu.

Ja vēlies ko nedaudz izsmalcinātu, tad vari iekārtot tā saucamo franču dārzu. Tad būs jāizvēlas metāla vai koka mēbeles, vēlams ar dažādiem kokgriezumiem, grebumiem un dekorācijām. Šāds stils lieliski izskatās nelielā dārzā vai uz terases, jo franču dārzā īsti neiederēsies masīvi dīvāni vai galdi. Ja vēlies nelielas mēbeles, tad romantiskais franču stils būs pašā laikā.

Mūsdienās ir viegli atrast dažādu stilu dārza mēbeles, jo par dārza iekārtojumu tiek domāts arvien vairāk. Saskaņo dārza stilu ar kopējo mājas stilu, vai rīkojies pretēji – izveido ko pavisam citādāku, lai pārsteigtu savus viesus. Iespējas ir neierobežotas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.