Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kas jāņem vērā, plānojot telpas remontu?

Neatkarīgi no tā, vai ir paredzēts veikt kosmētisko vai kapitālo telpas remontu, tas prasa plānošanu. Lai remontdarbi norisinātos pēc iespējas veiksmīgāk un Tu iegūtu vēlamo rezultātu, neskopojies ar laiku, kuru ieguldi telpu remonta plānošanā. Tas palīdzēs ne tikai pēc iespējas optimālākā laika periodā tikt pie jauna telpu izskata, bet arī maksimāli izvairīties no neparedzētiem izdevumiem.

Izvērtē remontdarbu apjomu

Skaidrs redzējums tam, kādu gala rezultātu vēlies sasniegt, ir viens no būtiskākajiem soļiem, lai veiksmīgi uzsāktu remonta plānošanu. Izvērtē to, cik apjomīgus remontdarbus vēlies veikt, jo no tā būs atkarīga budžeta, materiālo resursu, laika un pati darba plānošana. Kosmētiskais remonts prasīs mazākus ieguldījumus, un to būs iespējams veikt paša spēkiem. Taču, ja telpā vēlies mainīt arī logus, durvis vai veikt kādus rekonstrukciju darbus, tas nozīmē, ka nāksies plānot kapitālo remontu, kurš būs gana laikietilpīgāks, prasīs lielākus līdzekļus un meistaru palīdzību.

Sāc ar skaidru vīziju

Vēlme pēc jauna un skaista telpas interjera dizaina ir viens no galvenajiem iemesliem, kas liek apsvērt remontdarbu uzsākšanu. Tāpēc, lai tālākie plānošanas darbi raiti ietu uz priekšu, un remonta laikā nevajadzētu vairākkārt ideju maiņas dēļ iegādāties krāsas un tapetes, izvērtē, ko telpas dizainā vēlies redzēt. Par lielisku iedvesmu var kalpot tādos sociālajos tīklos kā Instagram un Pinterest bilžu jūrā atrodamie telpu interjera dizaini. 

Sastādi remonta budžetu

Lai saprastu, kā īstenot savu vīziju ar telpas remontu, nosaki konkrētu summu, kuru esi gatavs atvēlēt remontam. Tas palīdzēs plānot nepieciešamo materiālo resursu iegādi un dažādus citus izdevumus tā, lai, līdzekļu trūkuma dēļ, remontdarbi nepaliktu nepabeigti. Taču, protams, ka izmaksas var ietekmēt dažādi negaidīti faktori, piemēram, materiālu cenu pieaugums, tāpēc ieteicams remonta budžetā rēķināties ar vismaz 10–15% neparedzētu izdevumu segšanai.

Nosaki konkrētu remontdarbu beigu termiņu

Lai remontdarbu noritētu pēc iespējas raitāk, un telpas būtu gatavas ikdienas lietošanai, nepieciešams nospraust konkrētu datumu, līdz kuram darbus nepieciešamas pabeigt. Jo, ja remontu būsi nolēmis veikt paša spēkiem, vēlēsies pēc iespējas ātrāk tikt pie gala rezultāta, tāpēc noteikts beigu termiņš var kalpot kā motivators, lai savu brīvo laiku veltītu tieši telpas remontdarbiem. Arī atsevišķiem uzdevumiem nosprausti beigu termiņi var palīdzēt. Savukārt, ja būsi izlēmis darbus uzticēt meistaram, varēsi sekot līdzi darba gaitai un kvalitātei, lai Tevi pēkšņi nepārsteigtu kādi neplānoti darbi un izmaksas.

Izvērtē, cik varēsi veikt paša spēkiem

Arī tad, ja telpas remontu esi nolēmis uzticēt kādam citam, ir ļoti daudz darbiņu, kurus vari paveikt paša spēkiem, tādā veidā palīdzot samazināt izmaksas. Arī tad, ja nevēlies nodarboties ar tādām lietām, kā sienu krāsošana vai tapešu līmēšana, vari telpu sagatavot remontdarbiem. Piemēram, vari noplēst no sienām vecās tapetes. Atceries arī to, ka lai veiktu telpas remontu ir nepieciešami dažādi instrumenti, tāpēc, ja esi nolēmis to darīt pats, rēķinies arī ar šiem ieguldījumiem.

Visu nepieciešamo telpu remontdarbiem atradīsi e-veikalā KURSI.LV.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.