Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ko ņemt vērā iegādājoties veļas žāvētāju

Veļas žāvētājs ir viens no sarežģītākajiem pirkumiem, kad to veic pirmo reizi. Tiem, tā pat kā citām iekārtām, ir nepārtraukti mainīga tehnoloģija, un biežā jauno funkciju pievienošana var radīt apjukumu. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, ja ģimene ir palielinājusies kopš pēdējā žāvētāja iegādes, jo esošā žāvētāja jauda var nebūt piemērota lielākam darba apjomam. Turklāt ļoti svarīgs faktors jebkuras sadzīves iekārtas iegādē ir energoefektivitāte, tāpēc to iegāde ar ierobežotu budžetu var būt apgrūtināta.

Ja apsver atjaunināt pašreizējo žāvētāju vai iegādāties jaunu, ir vērts pārskatīt mūsu veļas žāvētāja iegādes ieteikumus. Katrai mājsaimniecībai būs atšķirīgas prasības, mēs ļoti ceram, ka šie ietikumi palīdzēs tev izvēlēties ideālo žāvētāju. Pērkot veļas žāvētāju, jāņem vērā šādi faktori (un ne tikai):

  • Žāvētāja izmērs
  • Žāvētāja ietilpība
  • Energoefektivitāte.

Žāvētāja izmērs

Vispirms tev ir jādomā par izmēru, pirms domā par citiem faktoriem. Galu galā, kāds labums no ideālā žāvētāja iegādes, ja pēc to saņemšanas mājās atklāj, ka tas nemaz neder tevis izvēlētajā vietā. Izmēri izvēlēto vietu un dodoties uz veikalu paņem līdzi mērlenti, lai būtu pavisam drošs, ka visi izmēri atbilst rakstītajam un atgriežoties mājās ar jauno pirkumu neradītos nepatīkami pārsteigumi. Lai nodrošinātu siltuma klīrensu un vietu žāvētāja aizmugurē esošajām caurulēm, no drošības viedokļa ir ieteicams iekārtas dziļuma izmēram pievienot papildu 6 – 10 centimetrus.

Žāvētāja ietilpība

Nepieciešamā žāvētāja ietilpība, iespējams, ir vissvarīgākais faktors, kas jāņem vērā. Mājsaimniecības locekļu skaits, kuri ikdienā izmantos žāvētāju, ir labs references punkts pēc kā aprēķināt nepieciešamo ietilpību tavam jaunajam veļas žāvētājam. Piemēram, ja dzīvo viens vai kopā ar savu partneri, tev ir nepieciešams mazāks žāvētājs, savukārt, ja tev ir bērni, būs nepieciešams daudz lielākas ietilpības veļas žāvētājs.

Ja dzīvo viens vai divatā ar kādu, tad visticamāk pietiks ar 5kg vai mazākas ietilpības žāvētāju. Ja tavā mājsaimniecībā ir 4 vai vairāk iemītnieku, tev būs nepieciešams žāvētājs, kurā var ievietot 5 – 7kg apģērba. Lai precīzāk noteiktu nepieciešamo izmēru, tu vari vienkārši paņemt vidējo veļas daudzumu, kuru parasti ievieto veļas mazgājamajā mašīnā un nosvērt to. Tas tev dos daudz precīzāku priekšstau par to cik ietilpīga iekārta tev ir nepieciešama.

Energoefektivitāte

Energoefektivitāte ir ļoti svarīgs faktors. Katrai iekārtai, ne tikai tavam veļas žāvētājam, ir ieteicams būt pēc iespējas efektīvākai, jo katru gadu pieaug dzīves dārdzība.

Sākotnējās veļas žāvētāja izmaksas var būt ievērojamas, taču ekspluatācijas izmaksas, ko turpināsi maksāt katru mēnesi galu galā ir tās, kas noteiks tava jaunā veļas žāvētāja ilgtermiņa izmaksas.

Daži Eiropā veikti pētījumi liecina, ka vienas mājsaimniecības žāvētāja vidējais kalpošanas laiks ir 7,5 gadi. Tā kā žāvētāji patērē ievērojamu daļu no mājsaimniecības enerģijas (apmēram 6%), noteikti meklē modeli ar augstāko energoefektivitātes novērtējumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.