Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kredītu refinansēšanas iespējas un to ieguvumi

Kredītu refinansēšana, ko mēdz saukt arī par pārkreditāciju vai kredītu apvienošanu, ir iespēja kredītņēmējam apvienot vairākas parādsaistības vienā ilgtermiņa aizdevumā. Taču, vai ir vērts veikt kredītu refinansēšanu?

Šajā rakstā mēs apskatīsim, kas ir kredītu refinansēšana un kā tā strādā, kādi ir galvenie ieguvumi un vai visas parādsaistības ir iespējams refinansēt. Lasiet tālāk!

Kas ir kredītu refinansēšana?

Aizdevumu jeb kredītu refinansēšana ir jauna aizdevuma saņemšana, lai nomaksātu esošās parādsaistības. Kredītņēmēji parasti refinansē savus aizdevumus, lai nodrošinātu labākus kredīta atmaksas nosacījumus, piemēram, zemāku procentu likmi vai mazāku ikmēneša maksājumu. Tas var palīdzēt aizņēmējiem ietaupīt naudu aizdevuma darbības laikā vai padarīt maksājumus vieglāk pārvaldāmus.

Aizdevumu pārkreditācija var būt gudrs solis finanšu plānošanā, taču pirms kredītu apvienošanas ir svarīgi rūpīgi apsvērt visus ieguvumus un trūkumus, jo refinansēšana var būt saistīta ar dažādam izmaksām un riskiem.

Kādi ir refinansēšanas ieguvumi?

Ar kredītu refinansēšanu ir saistīti vairāki ieguvumi, apskatīsim dažus no tiem.

Zemāka procentu likme

Refinansēšana var ļaut Jums nodrošināt aizdevumu ar zemāku procentu likmi nekā Jūsu pašreizējais aizdevums. Zemāka procentu likme nozīmē, ka aizdevuma darbības laikā Jūs maksāsiet mazāk procentos un, iespējams, ietaupīsiet ievērojamu naudas summu.

Mazāki ikmēneša maksājumi

Refinansējot aizdevumu ar zemāku procentu likmi vai pagarinot aizdevuma termiņu, Jūs varat samazināt savus ikmēneša maksājumus. Tas var atvieglot finanšu pārvaldību un, iespējams, ļaut piešķirt līdzekļus citām prioritātēm.

Līdz pat 10 parādiem vienā

Refinansēšanu var izmantot, lai apvienotu vairākus aizdevumus vienā ilgtermiņa aizdevumā. Piemēram, Jūs varētu apvienot vairākus kredītkaršu parādus ar augstiem procentiem vienā. Atsevišķi kreditētāji piedāvā apvienot līdz pat 10 dažādiem kredītiem.

Aizdevuma termiņa maiņa

Refinansēšana sniedz iespēju mainīt aizdevuma termiņu. Varat izvēlēties īsāku termiņu, lai ātrāk atmaksātu aizdevumu un ietaupītu uz procentiem, vai izvēlēties ilgāku termiņu, lai samazinātu ikmēneša maksājumus un uzlabotu naudas plūsmu. Termiņa maiņa var būt sevišķi svarīga ātro kredītu gadījumā, kas paredz naudas atmaksu pāris dienu laikā.

Šīs priekšrocības var atšķirties atkarībā no Jūsu individuālās finansiālās situācijas un refinansējamā aizdevuma veida, tāpēc ir svarīgi rūpīgi izvērtēt savas iespējas un apsvērt iespēju konsultēties ar finanšu konsultantu, lai noteiktu, vai refinansēšana ir Jums piemērotākā izvēle.

Kā veikt kredītu refinansēšanu

Visērtāk kredītu refinansēšanu ir veikt online. Process ir sekojošs:

  1. Novērtējiet pašreizējo situāciju: sāciet pārskatot esošā/o aizdevuma/u noteikumus, tostarp procentu likmi, ikmēneša maksājumus, atlikušo atmaksas summu.
  2. Kredītvēstures pārbaude: Jūsu kredītvēsturei ir nozīmīga loma, nosakot procentu likmi, uz kuru varēsiet pretendēt refinansēšanas laikā. Iegūstiet savas kredītvēstures pārskatu, lai pārliecinātos, ka tas ir precīzs un identificētu visas jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi.
  3. Salīdziniet dažādus aizdevējus: izpētiet vairākus aizdevējus, salīdziniet piedāvājumus, tai skaitā, procentu likmes. Apskatiet klientu atsauksmes. Tas ļaus Jums atrast vislabāko refinansēšanas iespēju Jūsu vajadzībām.
  4. Apkopojiet nepieciešamos dokumentus: aizdevēji parasti pieprasa noteiktu dokumentāciju, lai apstrādātu refinansēšanas pieteikumu, piemēram, bankas konta izrakstus un personu apliecinošu dokumentu. Apkopojiet šos dokumentus iepriekš, lai vienkāršotu pieteikšanās procesu.
  5. Iesniedziet refinansēšanas pieteikumu: kad esat izvēlējies aizdevēju, aizpildiet refinansēšanas pieteikumu tiešsaistē vai klātienē. Sniedziet precīzu informāciju par saviem ienākumiem, aktīviem, parādiem un aizdevumu, kuru vēlaties refinansēt.
  6. Pārskatiet aizdevuma piedāvājumu: pēc Jūsu pieteikuma un kredītspējas izskatīšanas, aizdevējs sagatavos aizdevuma piedāvājumu, kurā būs izklāstīti noteikumi, tostarp procentu likme, aizdevuma summa, ikmēneša maksājumi un jebkādas papildu maksas. Rūpīgi pārskatiet piedāvājumu, lai pārliecinātos, ka tas atbilst Jūsu vajadzībām un mērķiem.
  7. Aizdevuma noslēgšana: ja pieņemat aizdevuma piedāvājumu, Jums būs jāparaksta nepieciešamie dokumenti, lai pabeigtu refinansēšanu. Parasti dokumentus var parakstīt elektroniski.
  8. Atmaksājiet savu esošos aizdevumus: Kad jaunais aizdevums ir finansēts, līdzekļi jāizmanto, lai atmaksātu esošos aizdevumus. Noteikti sazinieties ar savu sākotnējo aizdevēju, lai apstiprinātu, ka vecais aizdevums ir slēgts un pilnībā nomaksāts.
  9. Sāciet veikt maksājumus par jauno aizdevumu: sāciet veikt maksājumus par jauno aizdevumu saskaņā ar aizdevuma līgumā norādītajiem noteikumiem. Sekojiet līdzi saviem maksājumiem un turpiniet uzraudzīt savas finanses, lai nodrošinātu, ka refinansēšana arī turpmāk Jums nesīs labumu.

Kādus kredītu veidus ir iespējams refinansēt?

Pieejamie kredītu veidi mūsdienās turpina pieaugt, taču ne visus no tiem ir iespējams refinansēt. Atkarībā no aizdevēja politikas un aizņēmēja finansiālās situācijas, var tikt refinansēti dažādi aizdevumu veidi. Šeit ir daži no tiem:

Hipotekārā kredīta refinansēšana: māju īpašnieki var refinansēt savu hipotekāro kredītu, lai iegūtu zemāku procentu likmi vai mainītu aizdevuma nosacījumus. Izplatītākie hipotēkas refinansēšanas veidi ietver procentu un termiņa refinansēšanu.

Auto kredīta refinansēšana: aizņēmēji var refinansēt savu auto kredītu, lai nodrošinātu zemāku procentu likmi, samazinātu ikmēneša maksājumu vai pielāgotu aizdevuma termiņu. Auto aizdevumu refinansēšana ir īpaši izdevīga aizņēmējiem, kuri ir uzlabojuši savu kredītreitingu kopš sākotnējā kredīta saņemšanas.

Patēriņa kredīts: personas, kurām ir patēriņa kredīts ar augstiem procentiem, var refinansēt to, lai iegūtu zemāku procentu likmi.

Kredītkartes: lai arī retāk, dažas finanšu iestādes piedāvā kredītkaršu refinansēšanas iespēju, kas ļauj aizņēmējiem apvienot kredītkaršu parādus ar augstu procentu likmi vienā aizdevumā ar zemāku procentu likmi. Tas var padarīt atmaksu vieglāk pārvaldāmu.

Raksta noslēgumā vēlamies Jums atgādināts, cik svarīgi ir izprast refinansēšanas procesu un rūpīgi izvērtēt visas priekšrocības un trūkumus, pirms refinansēšanas procesa uzsākšanas. Izvērtējot savu individuālo finansiālo situāciju un mērķus, aizņēmēji var noteikt, kuras kredīta refinansēšanas iespējas vislabāk atbilst viņu vajadzībām. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties ietaupīt naudu uz procentiem, mazākiem ikmēneša maksājumiem vai vienkārši apvienot vairākus parādus vienā, kredītu refinansēšana var būt pārdomāts solis ilgtspējīgā finanšu plānošanā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.